
Перемога: змінено назву фільму Z, що відкриває Каннський кінофестиваль
Завдяки зверненню українських культурних діячів французький режисер Мішель Хазанавічус перейменував назву свого фільму "Z", який цьогоріч відкриває Каннський кінофестиваль. Тепер стрічка оскароносного режисера називається The Cut ("Ріж!") — і його назва більше не асоціюватиметься з літерою Z, яка є символом підтримки війни в Україні.

Нагадаємо, два тижні тому стало відомо, що Каннський кінофестиваль відкривається новою стрічкою відомого режисера Мішеля Хазанавічуса під назвою Z. Це фільм про зомбі й літера апелює саме до цього слова. Це римейк відомого фільму “Не ріж!” японського режисера Шинічіро Уеда. Назва Z обурила українську кіноспільноту — зрозуміло, що фільм отримав назву ще до війни, яку розв’язала росія в Україні, але тепер ця назва асоціюється саме з війною.

Тож Український інститут надіслав офіційний лист до Каннського кінофестивалю та режисера Мішеля Азанавічуса з проханням перейменувати його прем’єрний фільм ‘Z (Comme Z)’. У Росії літера Z вважається символом підтримки війни в Україні, який також використовувався під час проросійських демонстрацій по всій Європі. Уряд Литви, Латвії, Естонії, Молдови та деяких німецьких федеральних земель уже заборонив використання цієї та інших літер, які символізують підтримку війни.

Сьогодні стало відомо, що Хазанавічус змінив назву. «З огляду на символізм букви Z від початку війни в Україні та на прохання українських режисерів я вирішив змінити назву свого фільму», — пояснив оскароносний режисер. «Ця назва, можливо, була смішною, коли ми закінчили фільм кілька місяців тому, але вона вже не смішна, і я не можу цього прийняти. Мій фільм створений для того, щоб приносити радість, і за жодних обставин я не хотів би, щоб його прямо чи опосередковано пов’язували з цією війною», — додав Мішель Хазанавічус. «Тому я дуже радий змінити це і в такий спосіб виявити свою цілковиту підтримку українського народу".
Ще в розділі CINEMA
Популярне

Світ має знати: як виживають захисники Маріуполя просто зараз

Говорити як гуцул: кілька слів та зворотів, які збагатять вашу українську

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

Дружина бійця «Азову» — про зустріч із Папою Римським та напружену ситуацію на «Азовсталі»

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush orchestra на «Євробаченні – 2022»

Щоденник пам’яті: весілля принца Гаррі й Меган Маркл у деталях

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому

Історія червоної сукні Valentino

Етель Ліліан Войнич – авторка найдосконалішого перекладу «Заповіту» Шевченка

Можливо, це найкраще, що ви побачите сьогодні: песик Патрон у вишиванці

Сумна, багата й обнадійлива історія кримськотатарського традиційного костюму
Не слідуйте за модою
- відчувайте її
Дякуємо!
На вказану вами адресу було відправлено листа.
Підтвердіть, будь ласка, свою підписку.