Книга на вихідні: Girl in a band Кім Гордон

27 жовтня 2017

Щовихідні Vogue.ua обирає книги, які її вразили. Цього тижня редактор відділу моди Вєня Брикалін розповідає про книгу Girl in a band - мемуари американської рок-зірки Кім Гордон.

Книгу Кім Гордон можна придбати тільки заради обкладинки. З вагона нью-йоркської підземки на читача дивиться одне з легендарних облич рок-сцени кінця ХХ століття - суміш Сари Конор з «Термінатора» і Шерон Стоун. Бас-гітаристка епохального гурту Sonic Youth - одна з небагатьох, хто за десятиліття життя під прицілом мас-медіа не розгубив себе і навіть знімки рекламних кампаній Saint Laurent і Marc Jacobs з її участю не можуть розвінчати культ тотальної рок-зірки.

Кім Гордон в кампейні Saint Laurent

Книга спогадів Girl In a Band буквально про це - про те, як бути жінкою в рок-музиці: про бажання розчинитися на сцені, про мимовільне суперництво з чоловіками і прагнення довести світові, що ти нічим не гірша інших. А заразом про бажання мати повноцінну сім'ю і бути гідною матір'ю своєї дитини.

«Дівчина в гурті» чимось нагадує тексти Френ Лебовіц про Нью-Йорк, якого більше нема: про блиск і злидні арт-тусовки 80-90-х (один з перших підробітків Гордон знашла в арт-дилера Ларрі Гагосяна), про своти, де молоді художники будували плани змінити світ, про неминучі втрати близьких. Найзворушливіші сторінки книги присвячені Курту Кобейну, його зльоту і падінню в прірву в міцних обіймах Кортні Лав. У Гордон-письменника немає, звичайно, харизми і пекельної іронії щодо всього на світі, яка прославила Лебовіц. Але вона і не намагається справити враження на читача - про шалене життя рок-зірок Гордон пише скоріше як про суму зовнішніх чинників і обставин, уплив на котрі не завжди в їхніх силах.

Кім Гордон, 1990 рік

Одна з таких історій ­­(нею починається книга) - травматичні стосунки травматичні стосунки з Терстоном Муром, чоловіком і партнером по Sonic Youth. 26 років шлюбу двох музикантів закінчилися фіаско - за версією автора книги, Мур втратив контроль над власним життям, версію другої сторони ми тут не знайдемо. В описі цієї втрати відчувається біль, гордість і спроба примиритися з життям після. Але за законом жанру в дівчини з гурту ніякого «після» немає. Розлучившись з Sonic Youth, Гордон знову знайшла себе в музиці, заснувавши групу Body/Head, і в мистецтві - в 2013 виставкою робіт Гордон-художниці опікувався той самий Гагосян.

Читайте також:

Книга на вихідні: "Години" Майкла Каннінгема

Що читати в жовтні: Любко Дереш про книжкові новинки

музыканты · книги ·

Ще в розділі Музика

Популярне