10 найекологічніших міст у світі
Як стати найчистішим містом у світі і з кого брати приклад.
Сталий розвиток— це вже давно більше, ніж модне словосполучення. Він став однією з ключових проблем 2021 року, коли екологічна свідомість почала проникати в усі аспекти нашого життя. І не даремно, адже з глобальним потеплінням, перенаселенням планети, підвищенням рівня моря, таненням льодовиків і збільшенням викидів вуглецю (що становить лише невелику частку того, від чого наразі страждає планета), рішення цих проблем на глобальному рівні може стати хорошим кроком уперед. І якщо екологічно чисті звички на наших кухнях і в наших домівках— це один із способів, щоб почати — що буде, якщо подивитися на сталий розвиток в розрізі наших міст?
Нове дослідження від британського сайту Uswitch, що спеціалізується на порівнянні енергоспоживання, безпосередньо вивчало питання стійкості, визначаючи найекологічніші міста у світі. У дослідженні аналізувалися міста з огляду на кілька "зелених" чинників, таких, як енергія, транспортна інфраструктура, доступність, рівень забруднення, якість повітря, викиди СО2 і відсоток доступних зелених насаджень. На підставі цих чинників було складено рейтинг з 30 найбільш екологічних міст і 10 найбільш неекологічних.
Перше місце, як найчистіше місто в світі, посіло австралійське місто Канберра, де чудово працює громадський транспорт, 48% енергії забезпечується в екологічний спосіб (спасибі, сонячна енергія і вітряні електростанції) й індекс забруднення один із найнижчих на планеті.
Найнеекологічнішим містом планети стала Джедда в Саудівській Аравії. Річ у тому, що економіка цієї країни прямо залежнть від експорту викопного палива, що збільшує фінансове благополуччя, але серйозно позначається на стані довкілля. Столиця Індії Нью-Делі і Амман в Йорданії доповнюють трійку найбільш неекологічних міст у світі.
Нижче перегортайте галерею, щоб дізнатися, в які міста їхати, плануючи подорож по світу (сподіваємося, що скоро поїхати можна буде куди душі заманеться), і які міста, на жаль, не стали еталоном сталого розвитку.
10. Цюрих, Швейцарія
Рейтинг екологічності: 355
9. Абу-Дабі, ОАЕ
Рейтинг екологічності: 357
8. Прага, Чехія
Рейтинг екологічності: 359
7. Гамбург, Німеччина
Рейтинг екологічності: 364
6. Франкфурт, Німеччина
Рейтинг екологічності: 365
5. Копенгаген, Данія
Рейтинг екологічності: 369
4. Дубай, ОАЕ
Рейтинг екологічності: 382
3. Брісбен, Австралія
Рейтинг екологічності: 382
2. Мадрид, Іспанія
Рейтинг екологічності: 403
1. Канберра, Австралія
Рейтинг екологічності: 427
10. Макао, Китай
Рейтинг екологічності: 161
9. Гуанчжоу, Китай
Рейтинг екологічності: 160
8. Ухань, Китай
Рейтинг екологічності: 153
7. Каїр, Египет
Рейтинг екологічності: 142
6. Найробі, Кенія
Рейтинг екологічності: 138
5. Сан-Паулу, Бразилія
Рейтинг екологічності: 135
4. Тяньцзинь, Китай
Рейтинг екологічності: 122
3. Амман, Йорданія
Рейтинг екологічності: 115
2. Нью-Делі, Індія
Рейтинг екологічності: 86
1. Джедда, Саудівська Аравія
Рейтинг екологічності: 71
Текст: Yeong Sassall
За матеріалами vogue.com.au