Все що треба знати про морський колаген, найкращу антивікову добавку для омолодження шкіри

Колаген морського походження особливо цінується як антивікова добавка для шкіри та суглобів. Для чого потрібен морський колаген і чому він один із найпопулярніших антивікових інгредієнтів.



Колаген — ключовий білок сполучної тканини, який виробляється нашим організмом і відповідає за еластичність, міцність, регенерацію та структуру тканин і органів.

Реклама.

У тілі людини налічується 28 типів колагену, з яких три — основні:

  • Колаген типу I — найпоширеніший, міститься в шкірі, сухожиллях та кістковій тканині.
  • Колаген типу II — присутній у хрящах.
  • Колаген типу III — міститься в м’язах і стінках кровоносних судин.


Разом з еластином, гіалуроновою кислотою та іншими глікозаміногліканами колаген формує міжклітинну матрицю, яка забезпечує пружність, тонус і еластичність шкіри. Він є незамінним не лише для краси, а й для здоров’я шкіри та суглобів. З віком наш організм починає виробляти менше колагену. Вже приблизно з 25–30 років його синтез поступово сповільнюється і потребує зовнішньої підтримки за допомогою так званих прекурсорів (це початкові компоненти, які організм використовує для синтезу важливих молекул, наприклад, колагену).

Саме тому колагенові добавки допомагають підтримувати його природне вироблення. Окрім добре відомого яловичого колагену, що добувається зі шкіри корів, існує також морський колаген, який отримують зі шкірки та решток риби або креветок. Він складається з білків, амінокислот і жирних кислот омега-3.

Що краще: морський чи яловичий колаген?


Морський колаген ефективніший, ніж яловичий, оскільки має менший розмір молекул та краще засвоюється організмом. Саме тому морський колаген — найкращий варіант, особливо в гідролізованій формі.

Гідролізований морський колаген — оптимальний вибір


Гідролізований морський колаген проходить ферментативний процес гідролізу, який розщеплює його на ще дрібніші частинки — пептиди колагену. Завдяки своїм мікророзмірам вони легко абсорбуються в кишківнику та потрапляють у кров з рівнем засвоєння до 90%.

Корисні властивості морського колагену:

* Має антиоксидантні та антивікові властивості (допомагає зменшити ознаки старіння та уповільнити їх появу).
* Підтримує структуру шкіри, роблячи її пружною, еластичною, свіжою та сяйливою.
* Стимулює фібробласти до відновлення пошкоджених волокон колагену.
* Протидіє руйнуванню тканин, м’язів і сухожиль.
* Сприяє загоєнню ран, має загоювальні та антимікробні властивості.
* Допомагає зміцнити скелетну систему, кістки та хрящі, тому особливо рекомендований жінкам у менопаузі для боротьби з остеопорозом і спортсменам для поліпшення гнучкості та рухливості.
* Має відновлювальні властивості для шкіри, сухожиль і суглобів.
* Має протизапальну дію, що може бути корисною при остеоартриті.

Протипоказання

Протипоказань до вживання морського колагену немає, але через його тваринне походження він не підходить вегетаріанцям і веганам.


Скільки вживати на день


Рекомендована денна доза морського колагену — від 5 до 20 грамів, середньою оптимальною кількістю вважається 10 грамів на день, аби підтримувати здоров’я шкіри та суглобів.

Чи існує веганський або вегетаріанський колаген?


Ні, веганського або вегетаріанського колагену не існує, однак можна вживати рослинні засоби, що стимулюють його природний синтез, зокрема астрагал, фульвову кислоту, а також продукти, як-от ягоди годжі чи алое вера, які містять білки, схожі на колаген.

Підтримка для щитоподібної залози


Гідролізований морський колаген може бути корисним для людей із проблемами щитоподібної залози, оскільки містить високу концентрацію йоду, що необхідна при таких станах.

Морський колаген + гіалуронова кислота: ідеальна комбінація


Це переможне поєднання антивікових добавок для шкіри. Обидва є структурними компонентами шкіри й можуть доповнювати одне одного в складі комбінованих добавок, які підтримують її молодість.

Щоб обрати найкращу добавку з морським колагеном, потрібно звертати увагу на кілька критеріїв:

  • Це має бути саме морський колаген, оскільки він краще засвоюється.
  • Перевага надається гідролізованому морському колагену. Він має менші частинки для кращого поглинання.
  • Тварини, з яких отримано колаген, не мають піддаватися впливу гормонів, пестицидів або хімічних добрив.


За матеріалами: Vogue.it

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.