Руйнівники міфів: 7 головних помилкових фактів про харчування
Як неправильні уявлення про харчування впливають на життя та здоров’я.
Чи шкідливі нічні перекуси, чи існує алергія на глютен та яка насправді користь від детоксу? Ось 7 найпоширеніших міфів про харчування, які не відповідають дійсності.
Приймання їжі після 6 вечора сприяє набору ваги
Люди, які регулярно вечеряють пізніше шостої, не обов’язково будуть гладшати. Науковці кажуть, що час надходження калорій в організм не має значення. Важлива тільки загальна кількість калорій на добу. Якщо пропустити вечерю, заснути на порожній шлунок буде важко. Замість міцного, здорового сну будуть мучити думки про холодильник. Але іноді люди, схильні до пізніх перекусів, обирають не дуже здорову їжу. Просто не варто замінювати правильну вечерю мискою чипсів.

Знежирені продукти – корисні
Правда у тому, що продукти із низьким вмістом жиру містять більше цукру та штучних добавок, ніж продукти з нормальною жирністю. Це робиться для того, щоб покращити смак та текстуру. Важливою є не кількість жирів, а тип жирів та якість продукту. Ненасичені жирні кислоти здоровіші за умовний йогурт з 0% жирності.
Вуглеводи нездорові
Здорове харчування має бути без вуглеводів. Це ще один міф і правда в тому, що не всі вуглеводи однакові. Наприклад, складні вуглеводи (цільнозернові продукти, фрукти та овочі) забезпечують ситість протягом тривалого часу та зміцнюють кишкову флору. Таким чином, всупереч своїй репутації, складні вуглеводи навіть допомагають тримати вагу в нормі.
Веганство призводить до дефіциту поживних речовин
Це також один із міфів про харчування, оскільки збалансований веганський раціон може забезпечити всі необхідні поживні речовини. Все залежить від різноманітності продуктів.
Детокс допомагає виводити токсини
Детокс часто рекламують як спосіб очищення організму від шкідливих речовин. Однак людський організм здатний чистити себе і без вживання спеціальних соків та добавок. Печінка, нирки та інші органи виконують цю роботу постійно. Зараз існує мало наукових доказів того, що детокс допомагає організму виводити токсини. Примусове "очищення" організму може мати й побічні ефекти: втома, головний біль та дефіцит поживних речовин.
Білок відразу після тренування
Хоча, білок дійсно допомагає відновити м’язи після тренування, вживати його одразу після виходу зі спортивного залу зовсім необов’язково. Результати дослідження Journal of the International Society of Sports Nutrition свідчать, що час вживання білка не є важливим, якщо організм отримує його в достатній кількості протягом дня. Виняток — спортсмени, які мають кілька тренувань на день, вони можуть поповнювати запаси білка одразу після тренувань.
Алергія на глютен
В останні роки глютену приділяється багато уваги. Дослідження кажуть, що глютен викликає запальні реакції в організмі. Але є нюанс. Глютен викликає запалення лише у людей, хворих на целіакію. Тому глютен не є проблемою для більшості населення. Безглютенова дієта не є здоровішою, оскільки такі продукти часто містять більше цукру, жиру та солі, ніж звичайні.
За матеріалами: Vogue.de