Олімпійські боги: як українські спортсмени виступили в Токіо
Завершилися XXXII літні Олімпійські ігри. Для української команди це був складний сезон, але за кількістю здобутих нагород Україна стала шістнадцятою. Згадуємо перемоги українських спортсменів, якими ми пишаємося.
Жан Беленюк здобув єдину для України золоту медаль у змаганнях з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кг.
Михайло Романчук здобув срібну медаль у запливі на 1500 метрів. Це не єдина його медаль: Романчук також завоював бронзову медаль у запливі на 800 метрів вільним стилем з результатом — 7: 42.11. Михайло поступився у фіналі двом плавцям, хоча за кілька днів до цього встановив Олімпійський рекорд у цій дисципліні, пропливши дистанцію з результатом 7.41.28. Хай там як, нагороди Романчука стали першими олімпійськими медалями в плаванні для України за останні 17 років. Інтерв’ю з Михайлом читайте тут.
Борець Парвіз Насібов здобув срібну медаль у змаганнях з греко-римської боротьби в категорії до 67 кг.
Каратистка Анжеліка Терлюга стала срібною олімпійською медалісткою в змаганнях з карате у вазі до 55 кг і дуже зворушливо подякувала своїм батькам в інстаграмі.
Трекова велосипедистка Олена Старикова в спринтерських велоперегонах на Олімпіаді в Токіо поступилася лише на 0,06 секунди — і здобула срібну медаль.
Людмила Лузан і Анастасія Четверикова у веслуванні на каное-двійці на дистанції 500 м фінішували другими з разючим результатом — 1:57.499.
Боксер Олександр Хижняк у півфіналі переміг філіппінця Еуміра Марсьяла (бокс, до 75 кг). Хижняку 26, він з Полтави, у 2017 році став чемпіоном Європи, а у 2019 році здобув золоту медаль на Європейських іграх.
Юна українська спортсменка Дарія Білодід, головна надія українського дзюдо впевнено претендувала на олімпійське золото в категорії до 48 кг, але доля покерувала інакше. Чемпіонка здобула бронзу в складному поєдинку — і ми пишаємося цією перемогою. Інтерв’ю з Дарією Білодід можна прочитати тут.
Легкоатлетка Ярослава Магучіх завоювала бронзову медаль Олімпіади, стрибнувши на висоту два метри. Інтерв’ю з Ярославою Магучіх читайте тут.
Шпажист Ігор Рейзлін виграв олімпійську бронзу у фехтуванні.
Олена Костевич і Олег Омельчук у змаганнях змішаних команд зі стрільби з пневматичного пістолета на дистанції десять метрів випередили сербських стрільців.
Найтитулованіша тенісистка за всю історію незалежної України, серед досягнень якої — 17 перемог WTA, перемога в Підсумковому турнірі в індивідуальному розряді й звання третьої ракетки світу, Еліна Світоліна принесла країні першу в її історії тенісну олімпійську медаль. Рік для Світоліної видався яскравим: вона вийшла заміж за Гаеля Монфіса. Велике інтерв’ю з Еліною можна прочитати тут, а рецепти її улюблених сніданків знайти тут.
Синхроністки Марта Федіна та Анастасія Савчук здобули дві бронзові медалі: в дуеті й у складі групи.
Команда українських синхроністок здобула бронзу в командних змаганнях з артистичного плавання. Це друга в історії України медаль у цьому виді спорту.
32-річна Алла Черкасова, яка народилася у Львові, здобула бронзу в жіночій боротьбі в категорії до 68 кг.
Ірина Коляденко стала бронзовою олімпійською медалісткою в змаганнях із жіночої боротьби в категорії до 62 кг.
В індивідуальному запливі на каное Людмила Лузан стала третьою на дистанції 200 м.
Каратист Станіслав Горуна став бронзовим призером Олімпіади у вазі до 75 кг.