RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Найкращі документальні фільми про екологію

12 червня 2021

Документальні фільми здатні провокувати бурхливі дискусії і надихати на зміни. З огляду на те, що на перший тиждень червня припадають відразу два дні, присвячені екологічній усвідомленості  Всесвітній день довкілля і День океанів, Vogue розповідає про 6 документальних фільмів на тему екологічного стану планети. Радимо присвятити їм вихідні.Кадр із фільму Seaspiracy (2021)

Seaspiracy (2021)

В оригінальному фільмі Netflix ми дізнаємося про те, наскільки тісно пов'язані між собою глобальне рибальство, торгівля тоннами улову і корупція. Озвучені факти викликають тривогу і вказують на нещадність дій людини, що руйнує цілі екосистеми. Seaspiracy — це переконливий документальний фільм з вагомими аргументами, чому необхідно захищати життя в наших океанах, запобігаючи безсоромному пограбуванню моря.

India 2050 (2019)

Документальний серіал India 2050 — це гіпотетичний погляд на майбутнє Індії, якщо неконтрольоване погіршення стану довкілля триватиме. У фільмі представлені індійські міста, що розвиваються, в 2050 році, а точніше те, що від них залишиться, якщо не буде зроблено кроки для збереження навколишнього середовища. У першій серії ми бачимо стан Джайпура в 2050 році, а потім спостерігаємо за долями регіонів, таких як Делі, Ченнаї, Мумбаї і Калькутта.

“Пластиковий океан” (2016)

Випущений у 2016 році фільм "Пластиковий океан" став результатом спільної роботи журналіста і режисера Крейґа Лісона з групою вчених і дослідників з усього світу. У документальному фільмі особлива увага приділяється дефоліації і спустошенню вод світового океану, завданим пластиковим забрудненням, а також наочно показано, як ідучи з наших будинків і проходячи через океан, мікропластик знову опиняється в наших тарілках.

Wild Karnataka (2019)

Документальний фільм Wild Karnataka знайомить нас з біологічним розмаїттям дикої природи індійського регіону Карнатака. Будьте готові до віртуального знайомства з різноманітними ландшафтами південно-західної Індії, від вологих вічнозелених лісів до кам'янистих плато і гуркітливих водоспадів.

“Чорний плавник” (2013)

Американський документальний фільм від Ґабріели Кавпертвейт розповідає історію косатки Тілікума, що живе в неволі при парку SeaWorld. Номінований на премію BAFTA фільм пояснює, наскільки сильного стресу зазнають кити, коли їхніх дитинчат захоплюють у дикій природі або ізолюють від батьків після розмноження в дельфінаріях.

Story of Plastic (2019)

Це документальний фільм про техногенну катастрофу, спровоковану забрудненням екології пластиковими відходами, та їхній вплив на здоров'я планети і людей. Висвітлюючи кризу, фільм охоплює поля з горами сміття; водойми, забиті стічними водами; і небо, затягнуте отруйними газами внаслідок виробництва і оброблення пластику. Story of Plastic це докладне дослідження екологічної шкоди, якої завдає нашій планеті і життю пластик від перших етапів його виробництва до фінальної долі на звалищі. У фільмі також представлені можливі кроки для уряду, щоб вирішити ці проблеми.

Текст: Almas Khateeb

За матеріалами vogue.in

кино · Sustainability ·

Ще в розділі Кіно

Популярне