RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

7 видатних ролей Кері Малліган

28 травня 2020

З першої ролі на екрані в ролі Кіті Беннетт у фільмі «Гордість і упередження» (2005), Кері Малліган не перестає вражати глядача. Вона не обмежується одним жанром, постійно експериментує й бере участь у різних проєктах: від драм до чорних комедій. Упродовж усього лише десяти років вона встигла попрацювати з безліччю відомих режисерів, серед них: брати Коени, Ніколас Віндінг Рефн, Лоне Шерфінг і Стів Макквін. У день народження актриси Vogue.ua згадує сім фільмів, які повною мірою демонструють діапазон її таланту.

«Виховання почуттів», 2009
Кэри Маллиган в фильме «Воспитание чувств», 2009 Кері Малліган у фільмі «Виховання почуттів», 2009

Один з найпроникливіших виступів молодої британської актриси можна побачити у фільмі Лоне Шерфінга «Виховання почуттів». Номінація на премію Американської кіноакадемії й перемога на BAFTA після цієї ролі остаточно закріпили за Малліган статус актриси з видатними здібностями.

Її героїня — Дженні — 16-річна дівчина з планами вчитися в Оксфордському університеті. Одного разу вона зустрічає 35-річного Девіда, якого грає Пітер Сарсгаард. Він спокушає її й знайомить з новим світом, сповненим цікавим досвідом і можливостями. Малліган вміло передає почуття надії й хвилювання молодої дівчини, яка, здавалося б, спостерігає за захопливим майбутнім життям, у якому немає Оксфордського університету, який так старанно нав’язують їй батьки та її вчителі.

«Не відпускай мене», 2010
Кадр из фильма «Не отпускай меня», 2010 Кадр з фільму «Не відпускай мене», 2010

Романтична драма Марка Романека зображує альтернативну версію реальності. Заснований на однойменному романі Кадзуо Ісігуро, цей фільм розповідає про спогади молодої жінки Кеті, її дитинство в незвичайній школі-інтернаті та підготовку до дорослого життя. Події відбуваються в антиутопічній Великій Британії кінця XX століття, у якій людей клонують для створення живих донорів органів. Кеті та її друзі по інтернату Томмі й Рут ростуть як такі донори.

«Великий Гетсбі», 2010
Леонардо Ди Каприо и Кэри Маллиган в фильме «Великий Гэтсби», 2010Леонардо Ді Капріо й Кері Малліган у фільмі «Великий Гетсбі», 2010

Це комерційно успішна, але вщент розкритикована адаптація роману Френсіса Скотта Фіцджеральда. Малліган грає Дейзі — одну з найвідоміших героїнь у літературі — дивну, невловиму, ексцентричну. Можливо, це не найкраща і не найцікавіша роль Кері, але її вибір взяти на себе знакову роль Дейзі Б’юкенен показує готовність Малліган ризикувати й експериментувати з персонажами, яких вона хоче грати.

«Всередині Люїна Дейвіса», 2013
Кэри Маллиган и Джастин Тимберлейк в фильме «Внутри Льюина Дэвиса», 2013Кері Малліган і Джастін Тімберлейк у фільмі «Всередині Люїна Дейвіса», 2013

У фільмі братів Коенів «Всередині Люїна Дейвіса» глядачі бачать зовсім іншу Кері Малліган. Вона чудово вписується й передає естетику чорного гумору, яким славляться Джоел та Ітан. Фільм розповідає про важкий період життя фолкспівака Люїна Дейвіса (Оскар Айзек) у 1961 році в Нью-Йорку. Малліган грає Джин, яка одружена з Джимом (Джастін Тімберлейк). Вона вагітна і вважає, що батьком дитини може бути Люїн Дейвіс. Вона діє холодно, жорстко й постійно грубо ставиться до Люїна. Дотепність і гострота гри Малліган неодноразово перетягували на неї всю увагу в сценах. 

«Суфражистки», 2015
Кадр из фильма «Суфражистки», 2015Кадр із фільму «Суфражистки», 2015

У першому фільмі про британських суфражисток початку XX століття Кері Малліган грає Мод Воттс, молоду жінку, дружину й матір, яка ризикує всім, щоб взяти участь у цьому русі. Сам фільм видається дуже гострим і своєчасним, оскільки рівність і досі далека від реальності для багатьох.

«Дике життя», 2018
Кэри Маллиган и  Джейк Джилленхол в фильме «Дикая жизнь», 2018Кері Малліган і Джейк Джилленхол у фільмі «Дике життя», 2018

Режисерський дебют Пола Дано потонув у морі похвали після прем’єри «Дикого життя» на кінофестивалі Sundance. Сценарій, який написав Дано, — це адаптація новели Річарда Форда, що розповідає про гостру внутрішню драму в неспокійному шлюбі. Стрічка також може похвалитися потужною грою Кері Малліган: її героїня Жанетт Брінсон — домогосподарка 60-х років, чий світ руйнується, коли її чоловік іде боротися з величезною лісовою пожежею в сільській Монтані. Складно не відзначити роботу художників-постановників і дизайнерів з костюмів. Завдяки їм «Дике життя» стало однією з найстильніших картин року.

«Дівчина, що подає великі надії», 2020
Кэри Маллиган в фильме «Девушка, подающая надежды», 2020Кері Малліган у фільмі «Дівчина, що подає великі надії», 2020

Фільм, як ніколи актуальний в епоху #MeToo. Всі говорили, що Кессі (Кері Малліган) була перспективною молодою жінкою, поки таємнича подія не зруйнувала її майбутнього. Але ніщо в житті Кессі не є тим, чим видається: вона неймовірно розумна, нестерпно хитра й живе таємним подвійним життям уночі, беручи участь у феміністичному русі. Тепер несподівана зустріч дає Кессі шанс виправити помилки минулого. Так звучить сюжет цього надзвичайного фільму.

Великий Гэтсби · кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне