5 видатних ролей Кері Малліган

28 травня 2018

З її першої ролі на екрані в ролі Кіті Беннетт у фільмі «Гордість і упередження» (2005), Кері Малліган вражає своїми сміливими і захопливими персонажами. Вона не обмежується одним жанром, постійно експериментує і бере участь в різних проектах, від драм до чорних комедій. Протягом усього лише десяти років вона встигла попрацювати з безліччю відомих режисерів, серед них: брати Коен, Ніколас Віндінг Рефн, Лоне Шерфіг і Стів Макквін.

У день народження актриси Vogue.ua згадує п'ять фільмів, які показують діапазон Кері Малліган і доводять, що вона – одна з найбільш цікавих актрис, які знімаються сьогодні.

«Виховання почуттів», 2009
Кадр з фільму «Виховання почуттів», 2009

Важко уявити більш тонкий виступ молодої британської актриси, ніж її роль Дженні у фільмі Лоне Шерфіг «Виховання почуттів». Номінація на премію Американської кіноакадемії і перемога на BAFTA, що послідували після ролі, остаточно закріпили за Малліган статус актриси з видатними здібностями.

Дженні – надзвичайно розумна 16-річна дівчина з планами вчитися в Оксфордському університеті. Одного разу вона зустрічає 35-річного чоловіка Девіда, якого грає Пітер  Сарсгаард. Він спокушає її і знайомить з новим світом, сповненим цікавого досвіду і можливостей. Малліган вміло передає почуття надії і хвилювання молодої дівчини,  яка, здавалося б, спостерігає за неймовірним майбутнім життям, в якому немає Оксфордського університету, так старанно нав'язаного їй батьками і її вчителями.

«Ніколи не відпускай мене», 2010
Кадр з фільму «Ніколи не відпускай мене», 2010

Події романтичної драми Марка Романека відбуваються в тривожній і страхітливій версії реальності. Заснований на однойменному шедеврі літератури Кадзуо Ісігуро, цей фільм розповідає про спогади молодої жінки Кеті, про її дитинство в незвичайній школі-інтернаті та підготовці до дорослого життя. Дія триває в антиутопічній Великобританії кінця XX століття, в якій людей клонують для створення живих донорів органів для пересадки. Кеті і її друзі по інтернату Томмі і Рут, ростуть як такі донори.

Ця картина може похвалитися сліпучими виступами Ендрю Гарфілда і Кіри Найтлі, але справжньою зіркою стрічки стала саме Кері Малліган. Її гра дивовижна. Вона ідеально передає несамовитий смуток своєї неминучої долі, і, водночас, її віру в краще. Шлях, який був викладений для героїв, означає, що їх життя буде несправедливо перерваним, а любовний трикутник, який розвивається між Кеті, Томмі і Рут, протягом усього їхнього часу в школі і за її межами, робить завдання акторів зобразити любов і почуття ще важчими.

«Великий Гетсбі», 2010
Кадр з фільму «Великий Гетсбі», 2010

Ця комерційно успішна, але розгромлена критиками, адаптація роману Ф. Скотта Фітцджеральда в значній мірі сфокусована на візуальній пишноті і екстравагантності, аби втілити на екрані історію Джея Гетсбі та ідею «американської мрії».

Малліган, яка грає у кінострічці одну з найвідоміших фігур в американській літературі, є одним з найбільш успішних елементів «Великого Гетсбі». Її комплексна гра дає змогу зображати сліпучу і красиву присутність Дейзі, а також її дивину і невловимість. Можливо, це не найкраща і не найцікавіша роль Кері, але її вибір взяти на себе знакову роль Дейзі Б'юкенен, показує готовність Малліган ризикувати і експериментувати з персонажами, яких вона хоче грати. І це не можна не помітити, оскільки ця готовність приносить їй знакову роль у фільмографії.

«Всередині Люїна Дейвіса», 2013
Кадр з фільму «Всередині Люїна Дейвіса», 2013

У фільмі братів Коен «Всередині Люїна Дейвіса» глядачі є свідками зовсім іншого роду виступу від Кері Малліган. Вона відмінно вписується і передає естетику чорного гумору, яким славляться Джоел та Ітан.

Фільм оповідає про важкий період життя фолк-співака Люїна Дейвіса (Оскар Айзек) 1961 року в Нью-Йорку. Малліган грає Джин, яка одружена з Джимом (Джастін Тімберлейк). Вона вагітна і вважає, що батьком дитини може бути Люїн Дейвіс. Джин діє холодно, жорстко і постійно грубо ставиться до співака. Дотепність і гострота гри Малліган неодноразово перетягували на неї всю увагу в сценах. Також Кері яскраво демонструє свою видатну здатність передавати кілька сторін характеру свого героя.

«Суфражистки», 2015
Кадр з фільму «Суфражистки», 2015

У першому фільмі про британських суфражисткок початку двадцятого століття Кері Малліган грає Мод Уоттс, молоду жінку, дружину і матір дітей, яка ризикує всім, щоб брати участь в цьому русі. Знання Малліган про соціальну значущість ролі, яку вона обрала, має неабиякий вплив на її кар'єру. Вона робить розумний вибір щодо ролей і фільмів, часто грає персонажів, таких як Мод, які навчають та інформують глядачів, розповідають важливі історії. Її виступ і сам фільм здаються дуже гострими і своєчасними, оскільки рівність, як і раніше, далека від реальності для багатьох.

Великий Гэтсби · кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне