VOGUE UA CONFERENCE 2021FASHION & BUSINESS 9/09
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Таємні значення прикрас суфражисток

08 березня 2021

З нагоди Міжнародного жіночого дня згадуємо про знакові прикраси суфражисток — ініціаторок руху за жіночі права.
 

Зелений, фіолетовий і білий — три символічні кольори руху суфражисток. Комбінація — це акронім Give Women the Vote, якому відповідає Green, White and Violet, а також символьне значення кольорів: фіолетовий — шляхетність, білий — чистота, зелений — надія.

Кадр з фільму «Суфражистка»

Знакову силу моди суфражистки перевіряли на вулицях. За виразними прикрасами, складеними із триколірних стрічок, однодумниці впізнавали одна одну й водночас маніфестували свій рух для суспільства.
 

Кадр з фільму «Суфражистка»

Особливо виразна так звана брошка Голловей у вигляді решітки й триколору. Її придумала донька активістки Еммелін Панкгерст і присвятила всім жінкам, яких заарештували й кинули до жіночої в’язниці Голловей.

Мода ж зіграла із цими прикрасами кумедний жарт. Наприкінці XIX століття поєднання аметистів, гранатів, перидотів і перлів було одним з найтрендовіших. Перидот був одним з улюблених каменів короля Едуарда VII, і тому його активно використовували в ювелірній справі. Наприкінці XIX століття на Уралі в Росії відкрили родовище демантоїду — різновиду гранату дивовижного жовто-зеленого відтінку, і його часто можна побачити в прикрасах ар-нуво. До цього відтінку зеленого надзвичайно пасував колір насиченого фіолетового аметисту — їх вважали комплементарними, тому любили використовувати разом. Перли ще не втратили керівної позиції головного ювелірного матеріалу (тотальна популярність діамантів припала на XX століття). Через схожість кольорової палітри кольє й брошки із цих матеріалів помилково почали називати суфражистськими, хоча вигадливі штучки з ювелірних скриньок заможних буржуа не мали ніякого стосунку до прогресивного суспільного руху.

Ще в розділі Аксесуари

Популярне