RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Таємні значення прикрас суфражисток

08 березня 2020

На честь Міжнародного жіночого дня згадуємо про знакові прикраси суфражисток – ініціаторів руху за жіночі права.
 

Зелений, фіолетовий і білий – три символічні кольори руху суфражисток. Комбінація – це акронім Give Women the Vote, якому відповідав би Green, White and Violet, а також символьного значення кольору: фіолетовий – благородність, білий – чистота, надія – зелений.

Кадр з фільму "Суфражистка"

Знакову силу моди суфражистки перевіряли на вулицях. За виразними прикрасами, складеними із триколірних стрічок, однодумниці впізнавали одна одну і одночасно маніфестували свій рух для суспільства.
 

Кадр з фільму "Суфражистка"

Особливо виразна так звана брошка Голловей у вигляді решітки та триколора. Її придумала донька активістки Еммелін Панкхерст і присвятила всім жінкам, які були заарештовані й кинуті до жіночої в'язниці Голловей.
 

Мода ж і зіграла з цими прикрасами забавний жарт. У кінці XIX століття поєднання аметистів, гранатів, перидотів і перлів було одним з найбільш трендових. Перидот був одним з улюблених каменів короля Едуарда VII, і тому його активно використовували в ювелірній справі. У кінці XIX століття на Уралі в Росії відкрили родовище демантоїда – різновиду граната дивовижного жовто-зеленого відтінку, і його часто можна зустріти у прикрасах ар-нуво. Цьому відтінку зеленого дивно личив колір насиченого фіолетового аметисту – їх вважали комплементарними, тому любили використовувати разом. Перли ще не втратили керівної позиції головного ювелірного матеріалу (тотальна популярність діамантів припала на ХХ століття). Через схожість кольорової палітри кольє і брошки з цих матеріалів помилково почали називати суфражистськими, хоча вигадливі штучки з ювелірних скриньок заможних буржуа не мали ніякого стосунку до прогресивного суспільного руху.

Ще в розділі Аксесуари

Популярне