Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 екранізацій романів XIX століття, які можна подивитися на Netflix

17 лютого 2022

Великі епопеї й любовні історії, гарно описані краєвиди й складні характери героїв — романи XIX століття не перестають надихати й приваблювати кінорежисерів. Від Джейн Остін до Гюстава Флобера й Віктора Гюго — vogue.ua вибрав 5 найкращих адаптацій культових романів, які можна подивитися на Netflix.

«Гордість і упередження», 2005

У центрі сюжету «Гордості й упередження» історія сестер Беннетт і їхньої матері, яка хоче видати своїх дочок заміж за всяку ціну. Особливу увагу акцентовано на підвалинах британського суспільства того часу, що переважно висвітлено через стосунки Елізабет і таємничого містера Дарсі, які розриваються між гордістю й почуттями. Цей фільм став однією з найкращих робіт у кар’єрі Кіри Найтлі, яка часто знімається в історичних картинах.

«Знедолені», 2012

Мабуть, найкраща з багатьох кіноадаптацій однойменного епічного роману Віктора Гюго. Сюжет оповідає про Жана Вальжане (Х'ю Джекман), якого впродовж десятиліть переслідує безжалісний інспектор Жавер (Рассел Кроу). У цьому фільмі Х’ю Джекманові вдається продемонструвати виняткові музичні таланти, високий, емоційно потужний виступ, за що його відзначено премією «Золотий глобус» і першою номінацією на «Оскар».

«Мадам Боварі», 2014

Культовий роман Гюстава Флобера «Пані Боварі», написаний понад 150 років тому, — один з найцитованіших творів у світі: вперше Голлівуд екранізував роман у 1932 році, а сьогодні він налічує не менше десятка інтерпретацій. З фільмом 2014 року міркувати на тему моралі взялася французька режисерка Софі Бартез. В екранізації Міа Васіковська грає головну роль Емми Боварі, яка шукає порятунок від сірості провінційного життя в обіймах молодих коханців.

«Мауглі», 2018

Над екранізацією відомої історії Редьярда Кіплінга про хлопчика, вихованого вовчою зграєю, працювала компанія Warner Bros, але в підсумку права на нього викупила платформа Netflix. Цей анімований фільм зібрав безпрецедентний акторський склад: у «ролі» тигра Шерхана — Бенедикт Камбербетч, Багіру озвучив Крістіан Бейл, удава Каа — Кейт Бланшетт. Самого Мауглі грає 14-річний актор Роєн Чанд.

«Франкенштейн Мері Шеллі», 1994

Червень 1816 року. На італійській віллі невелика група письменників і друзів шукає  собі заняття на період нескінченних штормів. Одного разу вночі лорд Байрон кинув усім виклик: уявіть найстрашнішу історію. Саме тоді народилася легендарна історія Мері Шеллі, що постала зі страхіття, яке наснилося їй за кілька днів до цього. Колись опублікована  анонімно сьогодні ця книга є одним з найвідоміших англомовних готичних романів у світі, що оповідає про лікаря, який вивищив себе до Бога й створив свою власну істоту з купи плоті. У 1994 році роль Віктора Франкенштейна виконав Кеннет Бранах, а створіння — Роберт де Ніро.

кино ·

Ще в розділі CINEMA

Популярне