RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Капінг-терапія: чому лікування банками переживає бум

13 липня 2021

Лікування, яке обіцяє розв’язати, розблокувати й перезавантажити? — Чому б не почати безпосередньо тепер. Капінг-терапія або лікування банками знову на піднесенні.

У певний момент «нульових» знаменитості, включно з Дженніфер Еністон, Гвінет Пелтроу, Леді Ґаґою і Вікторією Бекхем, а також відомими спортсменами, несподівано захопилися банками. Так, тими банками, якими дітям в СРСР лікували кашель. Навіть Кім Кардаш’ян намагалася позбутися болю в шиї цим методом. Круглі синці на спині стали знаком розрізнення в шанувальників банок, а ті, хто не знав про цей метод, були вражені.

Але галас стих, і знаменитості, здавалося, перейшли до нових оздоровчих методів. Так було донедавна. У 2021 році лікування, здатне полегшити хронічний біль у спині, перенапруження м’язів та інші хвороби, знову на піднесенні. Деякі редактори Vogue регулярно користуються банками, а Гейлі Бібер не так давно продемонструвала свою спину у відкритій сукні (і круглі синці на ній) в Єлисейському палаці на зустрічі з Еммануелем і Бріджит Макронами.

Гейлі Бібер. Getty

«Банки — це галузь китайської медицини, яка передбачає розміщення банок-присосків на певних частинах тіла, — пояснює Ада Ооі, лікар-практик традиційної китайської медицини та експертка з питань здоров’я. — Процедура підсилює приплив крові до фасцій і м’язів, стимулює лімфатичну систему та створює рефлексивні реакції вздовж мережі меридіанів, схваленої в китайській медицині. Вона доставляє до кліток кисень і поживні речовини, координує імунні клітини, допомагає зняти напругу, підсилює потік ці (життєвої енергії), щоб сприяти одужанню й загоєнню».

Банки також допомагають вивести токсини або шкідливі «запальні молекули», водночас сприяють стимуляції органів, зняттю напруги, розслабленню, підсиленню сяяння і регулюванню відходів загалом. Ooі також використовує їх для лікування целюліту. Простіше кажучи, це чудовий спосіб позбутися поганого й залучити хороше. З огляду на те, що капінг-терапія (лікування банками) бере свій початок як у ранній єгипетській, так і в китайській медицині, її не можна вважати новою, але її відродження здається своєчасним. Насправді бум популярності капінг-терапії Ooі пояснює тим, що результати можна відчути миттєво. «Ви добре почуваєтеся під час і після процедури; крім того, банки знімають тривалу й накопичену напругу в тілі», — каже вона.

Самі банки бувають усіх форм і розмірів, і їх можна використовувати як у мокрому, так і в сухому вигляді, хоча сухий метод популярніший. Вологий метод капінг-терапії передбачає проколювання шкіри для висмоктування застояної крові — метод, який, за словами Ооі, спочатку використовували для лікування ран від укусів змій у ті дні, коли нашою найбільшою проблемою були дикі тварини, а не лютий вірус.

Звісно, з роками терапія розвивалася, і тепер Ооі порівнює її функції з Гуа Ша. «Банки розривають кровоносні судини прямо під шкірою, руйнуючи спайки, що блокують приплив ці й поживних речовин до різних частин тіла», — зауважує вона.

Один редактор Vogue відвідав фахівця з голковколювання зі скаргами на стрес після локдауну. «Виявилося, мені рекомендована капінг-терапія, оскільки серед моїх симптомів було виснаження, знижена енергія і напруга в спині. Він сказав, що це лікування прекрасне для нервової системи, — ділиться редактор. — Маю сказати, що напруга вже майже зникла, і сплю я краще — вперше за тривалий час».

Цікаво, що відмітини, які зникають приблизно за 10 днів, «вказують на рівень застою крові, ці й накопичення токсинів, а їхній колір і малюнок показують рівень застою в цій зоні», — пояснює Ооі. Отже, у кожної людини вони будуть різні. «Коли скупчення руйнуються, ці, рідини і кров циркулюють ліпше — це майже як відфільтрувати каламутну воду й усунути весь бруд».

Текст: Hannah Coates

За матеріалами vogue.co.uk

здоров’я ·

Ще в розділі Догляд за тілом

Популярне