RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Що потрібно кишківнику для щастя

19 червня 2021

Десятки досліджень підтверджують зв'язок між здоров'ям кишківника й імунною системою, включаючи ментальне благополуччя. Ось кілька порад, які допоможуть стежити за здоров'ям кишківника і отримувати задоволення від життя.

Photo: Strelciuc Dumitru / Getty Images
Менше нервуйте і стежте за якістю сну

На жаль, стрес і сон тісно пов'язані. Надлишок стресу і недостача сну часто йдуть поруч, коли доходить до проблем з травленням. Якщо в цих словах ви впізнаєте себе, спробуйте практики заспокоєння і налагодьте режим сну, щоб спати не менше 7-8 годин на добу. Для початку, постарайтеся щодня виділяти час для спокійної прогулянки, а також відволікайтеся від тривожних питань за кілька годин до відбою.

Їжте повільно і пийте воду

Ці два правила, якщо їх дотримуватися, чудово впливають на роботу кишківника зсередини. Розмірене і ретельне пережовування сприяє більш якісному засвоєнню поживних речовин і полегшує процес перетравлення їжі. Достатня кількість випитої води, своєю чергою, допомагає підтримувати баланс корисних бактерій в кишківнику і є важливою умовою його здорового функціонування.

Не забувайте про пребіотики і пробіотики

Пребіотики допомагають у створенні здорового середовища для зростання і розмноження пробіотиків — корисних бактерій, які наповнюють мікрофлору кишківника. Пребіотики — це всім відома клітковина, яка "годує" мікрофлору кишківника і до якої належать продукти рослинного походження. Природні пробіотики — це кисломолочні продукти, квашена капуста, соління і, до прикладу, всім відома комбуча.

Відчувайте свій організм

Часто збої в роботі кишківника пов'язані із вживанням продуктів, які є алергенами. Хоча нетолерантність організму до певних продуктів харчування дуже індивідуальна, серед найпоширеніших подразників — глютен, лактоза, цукор, рафіновані і борошняні вироби. Якщо вам знайомі такі симптоми, як здуття живота, висипання на обличчі, біль у шлунку, втома, кислотний рефлюкс і нудота, переглянете свій раціон і неодмінно зверніться до лікаря.

здорове харчування · здоров’я ·

Ще в розділі Догляд за тілом

Популярне