
Масаж гуа-ша: чому він знову на піку популярності
Що таке скребок гуа-ша і як правильно робити масаж гуа-ша, розбираємося в подробицях

Сьогодні скребки гуа-ша використовують зіркові косметологи й візажисти, їх демонструють у відеозаняттях знаменитості, а в LA, NY і Парижі є салони й корнери, що спеціалізуються на масажі гуа-ша. Так, у паризькому універмазі Le Bon Marche розмістився корнер Cha Ling Spirit of Tea. Мало хто знає, але це нішевий стартап LVMH, величезного концерну, який об’єднав гіганти Dior, Guerlain, Givenchy, Kenzo тощо.

До недавнього пресрозсилу Kiehl's модне київське PR-агентство Public Kitchen додало масажер гуа-ша з агату до нової сироватки Vital Skin-Strengthening Super Serum.

Гуа-ша — новий модний масажер, який сьогодні є майже в кожній косметичці. Новий — добре забутий старий: насправді, скребок прийшов зі старокитайської медицини. За формою він як лапка тварини, виготовляють його з різних матеріалів, переважно органічних: нефрит, агат, дерево, ріг, кістка.

Гуа-ша — не тільки сам масажер, а й назва старовинної масажної техніки. Чим гарний масаж гуа-ша: він усуває ранкову набряклість; допомагає підсилити кровообіг і лімфотік, а отже й підсилити обмін речовин у клітинах шкіри та поліпшити колір обличчя не тільки завдяки механічному впливові, а й унаслідок активації метаболізму. Гуа-ша знімає напругу, тонізує шкіру, допомагає поліпшити контури обличчя: чіткіше промалювати вилиці, прибрати подвійне підборіддя й окреслити овал.
Масаж гуа-ша роблять і для обличчя, і для тіла. Нерідко після нього залишаються сліди як подряпини: це підшкірні травми судин. Довіряти такий масаж ліпше фахівцеві: самостійно важко розрахувати силу натиснення й можна нашкодити собі. Але й самотужки можна впоратися: головне рухатися знизу вгору, від центру — до периферії. Добре поєднувати масаж стегон, ягодиць і живота з ліполітичною олійкою.

«Масаж гуа-ша має протипоказання, — каже косметологиня My Clinic Карина Бородько. — Розацеа, купероз, герпес у стадії загострення, акне й цяткові висипи — стани й проблеми, у разі яких масаж гуа-ша не рекомендований. Не можна робити його й у разі ГРВІ: стан може погіршитися. Друге, — додає Карина, — ніколи не можна масажувати шию в зоні щитоподібної залози».

Масаж гуа-ша треба робити поверх засобів і ніколи — поверх сухої шкіри. Краще вибирати олійні текстури, тоді скребок м’яко й ніжно ковзає. Ще один нюанс: олійка має бути косметичною: не ефірною, не рослинною. Ліза Елдрідж робить такий масаж після вечірнього очищення шкіри, поверх улюбленої олійки.

Ось стисла інструкція як робити масаж гуа-ша:
1. Взяти масажер, спрямовуючи фігурні «пальчики» вгору, і, притискаючи увігнуту частину до шкіри, рухатися від перенісся до вилиць і скронь. Після 10 рухів повторити з іншого боку обличчя.
2. Розмістити скребок горизонтально, притиснути увігнуту частину до чола й ніжно масажувати в напрямку до лінії росту волосся. Повторити 10—20 разів.
3. Увігнутою частиною масажувати шию в напрямку до підборіддя. Важливо: працювати можна тільки з бічними зонами шиї, не зачіпаючи центральної, де розміщується щитоподібна залоза. Увігнутою стороною можна також опрацювати носогубні складки, рухаючись від ніздрів до вух.
4. Загостреною частиною пропрацювати лінію підборіддя, рухаючись від нижньої точки підборіддя вгору.
Ще в розділі Б'юті-гід
Популярне

Чому кокосова олія небезпечна для здоров'я?

Інтервальне голодування: особистий досвід

Фейсбілдинг: що потрібно знати про фітнес для обличчя

Особистий досвід: як ефективно тренуватися з гумою

Таємниці краси Даутцен Крез

Гід наймоднішими спідницями сезону весна-літо 2021

16 серіалів і фільмів, якщо вам сподобалися «Бріджертони»

Наймодніші чорно-білі сукні сезону весна-літо 2021

9 найбожевільніших учинків кінозірок заради втілення в роль

Кольоровий денім — головний тренд сезону весна-літо 2021

Ховаємо щоки: три короткі стрижки для круглого обличчя

5 трендів сезону весна-літо 2021, які можна носити вже тепер
Не слідуйте за модою
- відчувайте її
Дякуємо!
На вказану вами адресу було відправлено листа.
Підтвердіть, будь ласка, свою підписку.