КУПИТИ КВИТКИ

5 найкращих фільмів Венеційського кінофестивалю-2023

9 вересня завершився Венеційський кінофестиваль, який цього року став справжньою платформою для сміливих релізів – як від молодих режисерів, так і від відомих майстрів, які тріумфально повертаються на великий екран. Ось п'ятірка найкращих фільмів кінофестивалю.

"Бідолахи"

Реклама.

Від неймовірно блискучої акторської роботи Емми Стоун, яка грає вікторіанську жінку з мозком немовляти, до карколомних костюмів, кумедного сценарію Тоні Макнамари та віртуозної режисури Йоргоса Лантімоса – усе в цьому фільмі вражає. Ми слідкуємо за нашою героїнею, юною Беллою Бакстер, яка втікає з дому свого опікуна (ексцентричного Віллема Дефо) і вирушає в пригоду, що охоплює весь континент. Дикий секс, танці, карколомні подорожі, бідність і, зрештою, переродження після досвіду роботи у паризькому борделі, яким керує татуйована мадам у корсеті... Навіть після того, коли Белла повертається додому, героїню чекає багато трансформацій. Це найдивніша та найрадісніша сага про дорослішання, яку ви побачите цього року

"Маэстро"

У руках менш амбітного режисера цей біографічний фільм про композитора Леонарда Бернстайна міг би бути шанобливим, спокійним і дещо застарілим викладом незліченних досягнень плідного диригента та композитора, але його режисер і зірка, Бредлі Купер, розбиває наші очікування в пух і прах і представляє захоплюючу і сюреалістичну стрічку. Найцікавіше у фільмі починається тоді, коли Бернстайн зустрічає свою майбутню дружину, чарівну та загадкову Феліцію Монтеалегре (Кері Малліган грає, можливо, її найкращу роль на сьогоднішні). Вони шалено закохуються, але їхній шлюб усіяний купою проблем, багато з них через шалену роботу Бернштейна, а також його пристрасть до молодих чоловіків і часті романи з ними (те, що його дружина добре усвідомлює, коли вони одружуються). Саме тоді фільм перетворюється на щось зовсім інше: карколомну побутову драму з інтимними моментами нищівного розчарування, пристраними суперечками та майстерно виконаною розв’язкою, яка залишить вас повністю спустошеними...

"Зла не існує"

Фільм яскравого японського режисера Рюсуке Хамагуті. Місце подій — ідилічне, осяяне сонцем селище неподалік від Токіо, де стоїк Такумі (Хітоші Оміка) живе зі своєю маленькою дочкою (Ріо Нісікава). Він проводить години в лісі, вибагливо збираючи джерельну воду та рубаючи дрова, але його медитативне існування порушує приїзд креативної агенції, яке хоче побудувати місце для глемпінгу в цьому районі. Двоє його співробітників (Аяка Шибутані та Рюджі Косака) організовують збори в ратуші та висловлюють скарги, але зрозуміло, що рішення вже прийнято – незважаючи на те, що нове будівництво забруднює ґрунтові води та збільшить ризик лісових пожеж, компанія думає лише про прибуток. Але, незважаючи на холодні корпоративні гасла, це не просто сатира на капіталізм – так, ми бачимо, що ті згодом повертаються в громаду з компромісами, а потім, коли трапляється трагедія, долі робітників корпорації магічним чином переплітаються з долями мешканців села. Кінцівка фільму була найбільш обгорюваним моментом всього фестивалю.

"Походження"

Тонкий, розумний та надзвичайно емоційний фільм Ави ДюВерне, в якому вона переосмислює бестселер лауреатки Пулітцерівської премії Ізабель Вілкерсон "Каста: походження нашого невдоволення". Ця книга – пристрасне дослідження теми расизму у США, яка проводить паралелі між поводженням з афроамериканцями та так званими "недоторканними" в індійській кастовій системі та переслідуваними громадами нацистської Німеччини...

Головна героїня фільму – сама Вілкерсон, яка, за сюжетом, тяжко переживає смерть матері і чоловіка, і занурюється з головою у роботу. У цей час стається вбивство 16-рчного афроамериканськогго підлітка, якого нібито випадково застрілює патрульний-доброволець у Флоріді (це випадок дійсно стався в 2012 році у Флоріді). Засмучена вбивством Трейвона Мартіна, дослідниця переглядає довгу історію насильства та переслідувань у своїй країні; знаходить глобальні зв'язки, які приводять її до Берліна, а потім до Делі; і починає писати книгу, яка незабаром змінить її життя.

"Прісцилла"

Приємно констатувати, що один із найочікуваніших фільмів фестивалю став також є одним із його найкращих. Це яскрава стрічка Софії Копполи про раннє життя Прісцилли Преслі (Кейлі Спаені), яка переносить нас у бурхливу подорож – починаючи із першої зустріч 14-річної дівчини з 24-річним Елвісом (магнетичний Джейкоб Елорді), їхнього зіркового життя у Грейсленді, а також шлюбу, материнства та повільного розпаду стосунків. Костюми передбачувано розкішні; операторська робота замріяна, а декорації чудово деталізовані. Але фільм пропонує більше, ніж просто естетичне задоволення: це також тверезий погляд на дуже важливу тему – на той жахливий контроль, який музикант мав над своєю нареченою, і це дозволяє нам побачити знайому історію в абсолютно новому світлі.

По матеріалах Vogue.co.uk

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.