7 нових книжок, які варто прочитати в лютому
Нове видання культової любовної історії "Звіяні вітром" Маргарет Мітчелл, перший український роман про розлади харчової поведінки та чуттєва поетична збірка "Жінка, що кохає" – ми зібрали сім книжкових новинок, на які варто звернути увагу у лютому.
"Милі кістки", Еліс Сіболд
Українською виходить бестселер нульових Еліс Сіболд "Милі кістки". Це пронизлива історія, розказана від імені дівчинки на ім'я СюзіСелмон, яку у грудні 1973 року була згвалтована і вбита чоловіком, що жив по сусідству. Дівчина потрапляє, спостерігає за життям своїх близьких і вбивці, розмірковує про їх долі, а ми – спостерігаємо за тим, що відбуваються далі з її родиною. Роман написаний на основі реальної трагедії, що відбулася з авторкою Еліс Сіболд – у 18 років вона була згвалтована.
Якщо вам здається, що ця історія знайома, то ви, скоріше за все, бачили популярний фільм Пітера Джексона, знятий на основі роману "Милі кістки". У фільмі знявся зірковий акторський склад – СіршаРонан, Стенлі Туччі, Марк Волберг, Рейчел Вейш, а Туччі, що зіграв роль вбивці дівчини, здобув за цей фільм "Оскар" та "Золотий Глобус".
КСД
"За маму, за тата", КарінаСаварина
"За маму, за тата" – перша в Україні художня книга про розлади харчової поведінки. Її авторка – популярна письменниця і журналістка КарінаСаварина, відома своїми романами про непліддя ("Не вагітна") та всиновлення ("МАМ"), написаними на основі власного досвіду авторки.
"За маму, за тата" – тонка, чуттєва та дуже сучасна історія, що розповідає про маленьку Варю, у родині якої, попри наявність обох батьків, немає жодного дорослого. Мама і тато не спроможні на почуття та турботу, тож дівчинці доводиться досліджувати світ самостійно. Часто через травмування. Варя шукає відчуття безпеки і знаходить дещо дуже схоже на нього – відчуття ситості. Так народжується ритуал священного поїдання їжі, який зачаровує дівчинку на багато років і десятиліть.
Видавництво: punktpublishing
"Бібліотека спалених книг", БріаннаЛабускес
Новий роман популярної американської авторки, журналістки БріанниЛабускес, що у 2024 році став бестселером за версією WallStreetJournal, WashingtonPost та AmazonCharts, USAToday.
"Бібліотека спалених книг" – епічна історія, що пропонує нам замислитися про важливість і силу друкованого слова та роль літератури під час війни. В основі книги реальна історія Ради з питань книжок у воєнний час — організації, заснованої під час Другої світової війни, щоб використовувати книги як "зброю у війні ідей".
У книзі переплітаються історії трьох жінок. Перша відбувається у Берлін 1933-го року та розповідає про американську письменниця Алтею Джеймс, що отримує запрошення від самого Йозефа Геббельса взяти участь у програмі культурного обміну в Німеччині та потрапляє у вир літературного життя Берліна. Друга розгортається у Парижі в 1936 році та зображує Ханну Брехт, яка тікає до Парижа з Берліна, але розуміє, виявляє, що столиця Франції не є притулком від антисемітизму та прихильників нацизму, яких, на її думку, вона залишила. У Парижі Ханна влаштовується в Німецьку бібліотеку спалених книг і вірить, що може допомогти протистояти хвилі фашизму. Третя історія відбувається у Нью-Йорку в 1944 році та розповідає про Вівіан Чайлдс, яка доглядає за Американською бібліотекою заборонених нацистами книг у Брукліні, та вірить, що за допомогою цих книжок зможе підтримати солдатів на фронті.
"Лабораторія"
"БЖД", Сашко Ушкалов
У серії "Новітня класика" Видавництво Старого Лева перевидали один з найпопулярніших українських романів 2000-х – "БЖД" харківського письменника, поета, драматурга Слави Ушкалова.
Абревіатура "БЖД" відсилає до назви предмету "Безпека життєдіяльності" в університеті, який автор безуспішно складав шість разів, і історія здачі якого стала натхнення для роману. Його події відбуваються на початку нульових та розповідають про хлопця на ім'я База. Він працює в редакції газети, але на прохання шефа і для додаткового заробітку погоджується на роль у дивній рекламі пива. Разом із другом винаймає квартиру, куди будь-якої миті можуть вдертися невідомі. Зрештою, герой вирушає у невідомість, але для цього треба кудись прилаштувати кота; а ще – здати залік з "БЖД", який герою ніяк не дається. "БЖД" – смішний, абсурдний та філософський роман, який набуває особливого сенсу у сьогоднішні непрості часи.
Видавництво Старого Лева
"Звіяні вітром", Марґарет Мітчелл
Нове видання культового американського роману "Звіяні вітром" Маргарет Мітчелл – лауреат Пулітцерівської премії та один із улюблених бестселерів усіх часів, що увійшов до списку 100 найкращих романів усіх часів ха версією Newsweek.
У романі, події якого тривають 12 років, розповідається про життя СкарлетО'Гара у період громадянської війни в США, її родину, випробування, пристрасне кохання з РеттомБаттлером. Окрім того, що "Звіяні вітром" – епічна історична сага про Громадянську війну, це ще й одна з найкращих любовних історій усіх часів.
Видавництво #книголав
"Книга Love4.0. Жінка, що кохає"
У цю красиву збірку увійшло 100 віршів про любов жіночим голосом – від класиків української поезії Олени Теліги та Лесі Українки до сучасних авторок – Оксани Забужко, Катерини Калитко, Ірини Цілик, Тетяни Власової. Велика цінність збірки у тому, що це можливість познайомитися з абсолютно новими чудовими іменами, які уважно відібрала до збірки її упорядниця, поетка Олена Павлова.
"Книга Love4.0. Жінка, що кохає" — четверта в серії поетичних антологій видавництва, після збірок "Книга Love", "Книга Love2.0. Любов і війна" та "книга Love3.0. Любов, що перемагає". В оформленні книжки використано ілюстрації художниці Надії Антонець.
Видавництво #книголав
"Доброго ранку, потворо! Героїко-терапевтичні історії про емоційне відновлення"
Всім, хто цікавиться темою ментального здоров’я та емоційного відновлення, варто звернути увагу на книгу відомої американсько-канадської клінічної психологині Кетрін Ґілдінер. Авторка будує книгу незвичайним та майже документальним чином, адже у ній психологиня розповідає історії своїх п’ятьох пацієнтів, які дали згоду поділитися власним досвідом травм та відновлення ментального стану.
Успішний китайський музикант-іммігрант у першому поколінні, який страждає на сексуальну дисфункцію; молода жінка, яку в дитинстві батько покинув з молодшими братом і сестрою в ізольованому котеджі посеред зими; трудоголічка, яку її мати в дитинстві вітала словами: "Доброго ранку, потворо!", — їхні таємниці більше не заважають їм жити. Всі ці історії демонструють, як терапія та робота з власним світом допомагають пережити навіть найсильніші травми.
Vivat