КУПИТИ КВИТКИ

Curly Method: як зробити кучері своєї мрії

Як зробити кучері на злегка хвилястому, жорсткому або сухому волоссі, як доглядати за кучерявим волоссям, що таке афропіки — розповідає авторка екаунту @brave.wave, експертка в роботі з кучерявим і хвилястим волоссям, кучерява стилістка зачісок Катерина Чорна.

Що робити, щоб домогтися кучерів замість frizzy-волосся?

Можна почати з того, щоб дотримуватися кількох базисних правил CGM (Curly Girl/Guy Method):

Реклама.
  • уникати розчісування в сухому вигляді;

  • уникати агресивних методів сушіння;

  • якісно кондиціонувати волосся;

  • користуватися засобами для стайлінгу.

Додатково-опційно: використання безсульфатної, безсиліконової та безспиртової косметики — тієї, що сушить волосся. Але це кожен вибирає з огляду на комфорт та особливості шкіри голови й волосся.

Як мити кучеряве волосся?

Підготовка. Перед очищенням обов’язково хвилин 5 треба якісно "пролити" шкіру голови й довжину волосся водою, злегка масуючи. У такий спосіб можна підготувати шкіру голови, попередньо очистивши її від поверхневих накопичень — пилу, стайлінгових продуктів тощо. Коли шкіра голови добре зволожена водою, наносимо продукт безпосередньо на шкіру голови, адже саме вона є нашою акцентною точкою, — і масуємо.

Шампунь. Для очищення шкіри голови можна використовувати будь-який шампунь (бажано без силіконів, бо є й такі). Вибирати сульфатний чи безсульфатний — як кому до вподоби. Я використовую в роботі безсульфатні, але, якщо шкіра схильна до жирності, ліпше користуватися сульфатними. Також, навіть якщо шкіра голови суха, але постійно бракує часу, щоб якісно доглядати за нею та ретельно очищувати, теж ліпше вибрати сульфатний шампунь — або активний безсульфатний.

Важливий момент. Якщо в складі засобів для догляду або стайлінгу, які використовує людина, є силікони, то шампунь обов’язково має бути сульфатним, щоб їх змити.

Технологія миття. Якщо шампунь без сульфатів, наносимо його щедро на шкіру голови і якісно промасовуємо. Адже безсульфатні очисники не мають агресивних очищувальних компонентів і їм обов'язково потрібно допомагати механічно. Масажні рухи мають бути делікатними, але впевненими — щоб забезпечити максимальне очищення. Водночас не варто шкребти шкіру голови нігтями, щоб не травмувати її.

Для очищення довжини достатньо м’яко "пожмакати" локони з шампунем на них, щоб волосся делікатно очистилося внаслідок тертя волосинок одна об одну. Якщо фізично важко пальцями масажувати шкіру голови, можна скористатися масажерами для шкіри голови. Особисто мені подобаються масажери від Tangle Teezer та Briogeo.

Tangle Teezer The Scalp Exfoliator & Massager

Якщо в складі кондиціонера є силікони (зазвичай, це 'Dimethicone' або похідні назви на етикетці), тоді є сенс використовувати сульфатний шампунь та промивати й довжину волосся. Тобто нанести шампунь і пожмакувальними рухами дати волосинкам можливість "потертися", м’яко очищуючи одна одну. Терти ж волосся руками не бажано, бо можна його пошкодити.

Добре вимийте шампунь зі шкіри голови й довжини волосся. Наприкінці не віджимайте води.

Чи всім потрібен ковошинг?

Ковошинг — м’яка техніка миття кондиціонером, що була популярна до винаходу ковошу. Ковош — гібридний продукт, який одночасно є і очисником, і кондиціонером. Актуальний для людей із сухою шкірою голови та сухим жорстким волоссям, він використовується для того, щоб затримувати вологу у волоссі від самого кореня.

Наносити засіб треба безпосередньо на шкіру голови — і досить щедро. Найефективніше — робити невеликі проділи й наносити ковош як крем, саме на шкіру. Коли всю поверхню покрито засобом, круговими рухами потрібно активно промасажувати голову. Це обов’язково, бо в ковошів досить спокійні очищувальні властивості, і без додаткової механічної допомоги вони просто не впораються.

У середньому, миття ковошем має тривати не менш як 5 хвилин. Але! Це мають бути 5 хвилин якісного миття. Якщо просто нанести ковош на шкіру голови й потримати його там певний час, ефекту не буде — навпаки, може стати гірше. Систематичне недомивання коренів волосся та шкіри голови в довгостроковій перспективі може спровокувати дерматологічні проблеми. Тому, якщо ви розумієте, що механічно очищувати скальп стає важко (втомлюються руки, спина, бракує часу тощо), — чергуйте ковош з активнішим шампунем, хай навіть і сульфатним.

Чому важливо наносити кондиціонер на мокре невіджате волосся? Який кондиціонер вибрати?

З кондиціонером важлива технологія. Передусім треба полити волосся теплою водою, щоб воно набрало води. Потім, не віджимаючи води, — нанести кондиціонер на всю довжину волосся, уникаючи прикореневої зони, і плавно розплутати руками волосся, намагаючись його не роздирати. Розплутувати волосся треба з кінчиків, рухаючись до прикореневої зони. Якщо є бажання розчесати волосся — саме час це зробити. У момент, коли кондиціонер на волоссі, воно найеластичніше і найпіддатливіше для комфортного розчісування.

Отже, працюючи з кучерями, не віджимаємо води, як це рекомендується зазвичай, а наносимо кондиціонер безпосередньо на мокре-мокре волосся. У такий спосіб вода слугує провідником для кондиціонера, а кондиціонер відіграє роль протектора, що запаковує цю воду у волоссі й не дає їй так швидко його покинути. Вода — це есенція для еластичності кучерявого волосся.

Щоб кондиціонер якісніше попрацював на волоссі, треба залишити його щонайменше на 5—7 хвилин. Ефективність кондиціонеру також можна підвищити, якщо забезпечити перебування волосся в теплі. Завдяки цьому кутикула залишиться відкритою довше, а кондиціонер зможе потрапити в поверхневий шар волосся й ефективніше там зафіксуватися.

Тепло можна забезпечити за допомогою шапочки для душу, яка завдяки своєму матеріалу створюватиме "тепличний" ефект і не даватиме волоссю остигнути. Або можна активно перебирати волосся руками й унаслідок тертя та тепла рук підтримувати температуру.

@damarisgoddrie

Після роботи з кондиціонером донаносимо воду й змиваємо продукт.

Змивати можна й бажано пожмакувальними рухами: беремо локон у долоньку, душовою лійкою додаємо води й пожмакуємо. Робимо це доти, доки не змиємо кондиціонеру. За допомогою такої техніки вода поступово змиває продукт. Плюс волосся вже на цьому етапі намагатиметься зберегти кучеряву текстуру. Якщо просто поливати водою, як зазвичай, то волосся розпрямлятиметься від сильного потоку води і його може бути важче зібрати в кучері.

Якщо волосся сухувате, можна залишити невелику кількість кондиціонеру (коли лишається легке відчуття гладкості) як незмивний продукт. У такому разі кондиціонер відіграватиме роль leave-in продукту, — протектора, що допомагає захищати волосся від втрати вологи. Важливий момент — як leave-in можна залишати лише безсиліконові продукти. Силіконові треба змивати до кінця.

Стайлінг

Стайлінг бажано наносити на мокре волосся. Змішавшись із водою, він максимально зафіксується в поверхневій структурі локона без надлишкового обтяження волосся. Після цього знову "пожмакуємо" волосся в локонах, щоб провести концентрат води та стайлінгу всередину. У такий спосіб не тільки локон буде покритий сумішшю, а й кожна волосинка в ньому. І навіть якщо локон розпадеться, то всі волосинки повторюватимуть його траєкторію, а не розлітатимуться в різні боки.

Наносити стайлінги можна різними способами, але найоптимальніші — легкі погладжувальні рухи, а потім — уже добре знайоме "пожмакування", яке дає змогу завести продукт всередину локона. Щодо кількості продукту — треба експериментувати, починаючи з невеликої кількості (розміром з ягідку малини). Якщо вивиться замало, наступного разу додасте більше.

Як правильно пожмакувати?

Завдання: зібрати 2—4 локони в долоньку й плавно підводити долоню до прикореневої зони — до точки, звідки ці локони ростуть. Потім стискаємо кулачок кількома пульсівними рухами й ніжно відпускаємо. І так по всій голові. Оце й називають "жмакання".
Я притримуюсь так званого принципу 360: раджу м’яко переміщувати голову в просторі колом — від положення вниз головою до звичного положення й потім — знову вниз головою. Жмакати волосся треба перпендикулярно горизонту. Наприклад, якщо голова вниз, то жмакаємо локони з маківки й лобовох частин. Якщо вгору — то з потилиці. Для піджмакування скронево-бокових частинок можна просто у вертикальному положенні тіла нахилити голову вушком до плеча — тоді до цих зон найкомфортніше дістатися.

Коли розчісуватись?

Після миття розчісуватися не бажано: треба дочекатися кондиціювання. А якщо волосся сплуталося, то розчісувати його треба з нанесеним стайлінгом, до сушіння.

Як обгортати рушником?

Перш ніж братися "до офіційної частини", сушіння волосся, треба якісно віджати воду з нього. Найліпше згодяться мікрофіброві рушнички або стара котонова річ, на якій уже немає яскраво вираженої текстури волокна. Люксовий варіант: двосторонній рушничок, у якого одна сторона — шовкова. Тоді контакт має бути лише з шовковою стороною рушничка — так волосся мінімально руйнується.

Шовковий тюрбан Mon Mou

Махрові ж рушнички натомість варто відкласти — через комбінацію своєї текстури й матеріалу вони пошкоджують волосся. Під час виведення зайвої води за допомогою рушничка варто пам’ятати про техніку "жмакання" — у такий спосіб ми знову допомагаємо волоссю розкрити його потенціал кучерявитися сильніше.

Які головні правила поводження з кучерявим волоссям?

Насправді більшість правил – це правила здорового волосся, а не правила кучерів. Ось вони.

Використовуйте шовкові аксесуари:

  • Шовкова наволочка is a must. Завдяки текстурі вона дає змогу волоссю максимально легко переміщатися на подушці під час сну, запобігає куйовдженню та пошкодженню. Особливо це актуально для людей, що неспокійно сплять.

Шовкова наволочка, Balmain Paris Hair Couture
  • Шовкові гумки — ще один маст для тих, хто любить зафіксоване волосся. Вони не перетискають і не пошкоджують структури волосся так агресивно, як це роблять інші.

Шовкова гумка для волосся з набору Pastel Silk Set, Sleeper
  • Головні убори на сонці — певна річ, як і для прямого волосся.

  • Догляд за кінчиками в разі контакту з іншими поверхнями. Це неочевидний трюк, що справді допомагає відростити волосся. Один з акцентів — поводження з волоссям . Приміром, сідаючи на стілець зі спинкою, вдягаючи жакет або сумку на плече, треба спершу перекинути волосся наперед, щоб запобігти мікротравмам волосся.

Як сушити кучеряве волосся?

Є два варіанти: природне сушіння та з використанням фена.

Влітку я прихильниця природного сушіння волосся, оскільки воно безпечне та здорове. Щоб уникнути пласкості в зоні маківки, я раджу використовувати додаткові аксесуари, що підтримуватимуть прикореневу зону та забезпечуватимуть рівномірний доступ повітря.

Такими аксесуарами можуть бути затискачі для фіксації кожного окремого локона, а також афропіки. Я здебільшого вибираю останні: вони зручні у вжитку й надають природного рівномірного об’єму. Використовуються досить просто: трохи підіймаємо двома афропіками певну зону, як на дві виделки, та переплітаємо між собою. У такий спосіб забезпечуємо максимальний доступ повітря, і корені лишаються об’ємними.

Якщо вибираємо гаряче укладання феном, то обов’язково за мінімальної температури й потужності, з використанням насадки-дифузора. Щоб посушити волосся в локонах, імітуємо техніку "пожмакування", тільки замість долоньки використовуємо чашу дифузора: беремо 2—4 локони в чашу, підводимо до прикореневої зони, вмикаємо фен і сушимо хвилинку. Вимикаємо фен, відпускаємо локон і переходимо до наступної зони. І так кілька разів щодо всіх локонів.

Насадка-дифузор перетворює агресивний монолітний потік повітря, який куйовдить волосся, на рівномірно розподілену "хмарку" теплого повітря, яка його просто м’яко огортає й забезпечує максимально ніжне подавання тепла. Я рекомендую надавати перевагу дифузору з хорошими подрібнювачами. Що більше отворів у чаші й що вони дрібніші, то ліпше.

Tangle Teezer The Scalp Exfoliator & Massager

Для довгого волосся варто вибирати дифузори з глибокою чашею, щоб волосся не "заломлювалося" в процесі. Раджу вибирати дифузори з бортиками — саме вони стримують локони й не дають їм розлітатися в різні боки, утворюючи пушок замість локонів.

У процесі бажано не рухати фен у різні боки: що більше його крутити, то сильніше розпушуватиметься волосся. Також у теплу пору року рекомендується не досушувати кучері до кінця, тому що завжди є ризик пересушити, і всі зусилля зі зволоження зводяться нанівець. Мені подобається залишати трохи вологи у волоссі, щоб дати йому можливість самостійно "вирішити" — віддавати цю вологу в атмосферу чи залишати в собі.

Притискати насадку треба максимально близько до прикореневої зони. Так ми стимулюємо волосся кучерявитися від самих коренів. Намагаємося переміщувати голову в різних площинах, щоб уникнути заломів.

Що це за техніка "ананас"?

Ще одна чудова техніка для сну, якщо хочеться зберегти кучері на ранок. Перед сном опускаємо голову й легенько шовковою гумкою прихоплюємо волосся в слабкий хвостик або жмуток — на що вистачить довжини. Концепт у тому, що кучері буде зафіксовано зверху й вони не руйнуватимуться під вагою голови під час сну.

Refresh

Щоб укладка лишалася гарною на другий-третій день після миття голови, можна використовувати техніки рефрешу. Рефреш (англ. refresh) — це комплекс дій, спрямованих на відновлення укладки. Можна нанести воду на руки й легенько прогладити волосся, а можна повністю змочити водою взавдовжки й повторно нанести стайлінгові продукти.

Спрей-серпанок Refresh Absolu Curl Manifesto, Kerastase

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.