КУПИТИ КВИТКИ

Бліц-тест: чи маєте ви "десертний шлунок"

Що таке "десертний шлунок" і чи є шанс відмовитися від десерту після ситної трапези?

Буває так, що навіть після обіду з трьох страв все одно хочеться з'їсти десерт. Здається, без шоколадного мусу чи яблучного пирога з морозивом трапеза була б неповною. Цьому є просте пояснення, яке називається "десертний шлунок". Це міфічний, таємничий додатковий простір у шлунку, призначений лише для солодощів. Вплив "десертного шлунку" завжди більш помітний у дітей, які не можуть доїсти основну страву, але завжди знайдуть місце для цукерки чи кульки морозива.

Що таке "десертний шлунок"


Нещодавно вчені підтвердили існування так званого "десертного шлунка" — щоправда, не зовсім у тому сенсі, як можна було б подумати. Дослідження показали, що ті самі нейрони, які сигналізують про ситість, водночас можуть стимулювати мозок до пошуку й споживання солодкого — навіть коли, здавалося б, місця для десерту вже немає. Експерименти на мишах довели, що навіть після насичення вони продовжували шукати та їсти десерт.

Виявилося, що нейрони, відповідальні за відчуття ситості у мишей, також активуються у відповідь на споживання цукру, викликаючи позитивну реакцію. Це змушувало тварин продовжувати їсти солодке, попри зростання відчуття насичення. Аналогічний експеримент на людях показав, що та сама область мозку реагує на цукор подібним чином.

Реклама.


Отже, чи можна сказати, що неможливо побороти тягу до солодкого після основної їжі? Чи можемо ми звинувачувати в цьому еволюцію, яка змушує нас жадати швидкого легкодоступного цукру? Відповідь лежить десь посередині. Солодке після обіду — необхідний штрих для повного задоволення. Головне — шукати цукор у фруктовому салаті, а не в шматочку "Наполеона".

Текст: Морган Фарго

За матеріалами: Vogue.co.uk

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.