Бренд Equal присвятив колекцію видатній українській художниці Аллі Горській

Бренд Equal, що продає вінтажні речі, створив власну колекцію одягу, присвячену видатній художниці Аллі Горській та митцям епосі шістдесятництва — всім, хто боровся за вільну Україну. До лімітованої колекції увійшли 15 суконь та 35 жилетів з вишивкою. Дохід з жилета Equal передасть на підтримку Музею шістдесятництва в Києві.

"Зі школи, уроків з історії України, я найбільше любила період дисидентів і шістдесятників. Цей супротив надихав мене ще у дитинстві. А сьогодні, вже доросла, я маю змогу нашою роботою і творчістю говорити про важливі речі та допомагати при цьому різним сферам життя українців, — говорить засновниця Equal Анна Скоренко. — Читаючи багато інформації про шістдесятників, найбільше мене надихнула постать Алли Горської. Мені дуже близько те, що вона з Ялти, що вона художниця та активістка. А якщо детальніше ознайомитись з її біографією та роботами, то розумієш, яка велика втрата для країни прийшла з її смертю".

Історія вбивства художниці знайшла своє місце у дропі: Equal зробив пакування жилетів з архівних коробок, щоб наголосити на проблемах репресій, несправедливості розгляду справ у прокуратурі й суді. "Щоб зробити дроп правильно та етично я відшукала спадкоємців Алли Горської, так і дізналась про її онуку Олену Зарецьку, також талановиту художницю й активістку, — розповідає Скоренко. — Ідея була створити річ, гроші з якої ми передамо на благодійність. Я знала, що там повинна бути вишивка і картина Горської. І це не повинна була бути футболка. Жилет — частина історичного одягу українців, універсальна та стильна річ. Він став основою дропу".

Похідна частина дропу — сукні, які Equal пошив по вінтажних викройках 1959 року, щоб якомога точніше передати дух шістдесятих. Equal представив актуальну та універсальну модель і додав контрастну відстрочку. Знімання для дропу робили в морській тематиці біля маяка, адже Горська кримчанка. Лицем дропу стала онука Горської — Олена.

Фото: @helenyours
Стиль: @aannche
Модель: @o_zaretska
Асистент: @sabadosh.lena

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.