До VOGUE UKRAINE LEADERS 2024 залишилось:
КУПИТИ КВИТКИ

8 театральних прем'єр, які не можна пропустити цього літа

Насичений театральний сезон продовжується навіть влітку. Найцікавіші театральні прем'єри, які варто подивитися цього літа, шукайте в нашому гіді нижче: від оперного етюду Івана Уривського "На Русалчин Великдень" у Національній опереті і до "Тартюфа" у театрі Марії Заньковецької у Львові.

"На Русалчин Великдень"

Київський національний академічний театр оперети, 20 і 21 червня, 10 і 11 липня

Реклама
Фото – Національна оперета

Невтомний зірковий режисер Іван Уривський готує ще одну прем'єру цього сезону — лірично-драматичний етюд Микола Леонтовича "Ну Русалчин Великдень". Режисер називає виставку "літньою оперою", адже події відбуваються на Івана Купала, а в основі лежить казковий сюжет Бориса Грінченка про козака, який відбивається від свого війська, зустрічає на березі Дніпра русалок та закохується в одну з них. Проте не варто очікувати буквального трактування сюжету, адже Уривський та його команда вміють дивувати, а за декорації та костюми тут відповідає художниця Тетяна Овсійчук, яка подарувала нам неймовірний всесвіт "Конотопської відьми".

"Елегія воєнного часу"

Національна опера, Київ; 22 і 23 червня, 5 і 12 липня

Наталія Мацак та Сергій Кривоконь. Фото: Григорій Веприк

Наприкінці червня в Національній опері відбудеться прем’єра одноактного балету "Елегія воєнного часу" у постановці всесвітньо відомого танцівника і балетмейстера Олексія Ратманського. Музична основа вистави — твори видатного українського композитора Валентина Сильвестрова та сільська музика 1930-х років. У театрі кажуть, що вистава є "даниною стійкості та силі, радості, надії на мирне щасливе майбутнє".

В "Елегії воєнного часу" беруть участь солісти театру Наталія Мацак, Ольга Голиця, Тетяна Льозова, Анастасія Шевченко, Микита Сухоруков, Ярослав Ткачук, Сергій Кривоконь та Євген Логвиненко.

"Молочайник"

Театр на Подолі, 27 і 29 червня

Вистава "Молочайник" — містична, комедійна, трагічна і водночас оптимістична історія однієї сім'ї, що опинилася в окупації в Херсоні, поставлена за п'єсою Оксани Гриценко. У виставі 11 персонажів, всі вони — жіночі, адже "у надзвичайні часи кожна жінка може стати відьмою й покликати на захист міфічного монстра трав’яного моря, бо якщо жінка чогось насправді хоче — то вона може все. Будь-яка жінка", — розповідають у театрі. Поставив спектакль Ігор Матіїв.

Domum

Національний театр ім. І. Франка, 24 червня

Domum — це балет-перформанс, створений молодою балетмейстеркою Олесею Шляхтич у співпраці з Національним хором імені Г. Верьовки. За словами постановниці, це історія про героїзм кожного українця під час війни, про кохання та дитинство, про сміливість і відданість. Проникливу історію про наше сьогодення на сцені розповідають 24 артисти балету, що виконують сучасну хореографію, 50 вокалістів хору Верьовки, які співають всім відомі українські пісні в новому сучасному прочитанні, та фольклорно-симфонічний оркестр.

Сюжет вистави складається з трьох частин: дитинство, дорослішання та історія про батьківщину, в основі якої лежать реальні історії та досвіди українців під час війни.

"Величне століття. Веселе"

Театр "Золоті ворота", 29 і 30 серпня

Події вистави відбуваються після перемоги України — у селі Веселе, де життя щасливе й передбачуване. Аж одного дня, розповідають у театрі, стається страшне: голова селища Толік робить сенсаційну заяву, яка перевертає життя Веселого з ніг на голову, та зізнається, що він гей. І здавалось б, яке діло щасливому суспільству до особистого життя ближнього? Але камінгаут Толіка стає ніби магічним дзеркалом, в якому одна за одною зникатимуть ілюзії.

"Величне століття. Веселе" — гостра й дотепна вистава режисера Олексія Гладушевського на основі п'єси драматурга Сергія Кулибишева.

Intermezzo

Національний академічний театр ім. І. Франка, 2 липня

Фото – Юлія Вебер

Дуже літня прем'єра на малій сцені Театру Франка: відома акторка й режисерка Вероніка Літкевич втілює в одній постановці чотири чуттєві новели Михайла Коцюбинського: "Що записано в книгу життя", "Сон", "Цвіт яблуні" та "Інтермецо". Це філософська вистава про героя, який намагається тримати на відстані чужі переживання і біль, аби якоїсь миті не стати їхньою частиною, проте йому це не вдається. Врешті він бере для себе інтермецо, паузу. У ролях — Віктор Жданов, Ренат Сєттаров, Павло Шпегун, Арсеній Тимошенко, Наталія Ярошенко, Тетяна Кришталь, Дана Гузь.

"Тартюф"

Національний театр ім. М. Заньковецької, Львів; 13 і 14 липня

Оскарас Коршуновас, один із найвідоміших литовських театральних режисерів, ставить у львівському театрі Заньковецької "Тартюфа" Мольєра. У театрі кажуть, що комедія французького драматурга, написана 350 років тому, сьогодні має нові сенси. "Адже Тартюф для нас — не релігійний демон, що за побожністю ховає хтиві рухи й хижі наміри. Красивим словом володіти, улесливо замилювати очі, брехати ствердно і не червоніти, клястися у дружбі й за гріш продати, і палко, і корисливо любити — сьогодні ми впізнаємо успішних і не дуже тартюфів серед нас".

"Діалоги кармеліток"

Львівська національна опера, 5 і 7 липня

Вперше на українській оперній сцені поставили одну з найпопулярніших опер ХХ століття — "Діалоги кармеліток" французького композитора Франсіса Пуленка. У театрі кажуть: історія про молоду аристократку Бланш, яка, переживаючи складні події та обставини в часи Французької революції, перемагає власні страхи, сумніви та безпорадність, сьогодні має особливу актуальність в сучасній Україні. Режисер постановки — Василій Вовкун, диригент — Іван Чередніченко, а ефектні костюми для опери створила відома дизайнерка Оксана Караванська.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.