До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Шоколад — користь чи шкода?

Затишні вечори вдома так і спонукають з'їсти ще одну шоколадну цукерку або навіть відкрити банку шоколадної пасти під час перегляду серіалу. Редакторка Ханна Коутс розбиралася — чого в шоколаді більше, користі чи шкоди?

Реклама

За словами Тіма Спектора, професора генетичної епідеміології в Королівському коледжі Лондона, шоколад їсти можна — просто потрібно вибрати правильний різновид. "У мене для вас новина, — розповідає він на сторінці в інстаграмі. — Шоколад — здорова їжа". Хоча він говорить не про батончики з карамеллю та горіхами, а про темний шоколад із вмістом какао понад 70%.

"У чорному шоколаді близько 10 грамів клітковини — більше половини середньої кількості споживання клітковини в більшості західних країн, — та важливі поліфеноли. Клітковина є ключовою для контролю рівня цукру в крові, покращує здоров’я кишківника та зменшує запалення, а поліфеноли є сполукою, що міститься в рослинних продуктах і має сильну антиоксидантну дію, серед інших корисних властивостей для здоров’я", — наголошує професор Спектор.

Спектор посилається на нещодавнє (велике) дослідження 20 000 людей, яке проводилося протягом трьох з половиною років. Ті, хто приймав добавки з екстрактом какао протягом цього часу, мали на 20 відсотків менше шансів померти від серцевих захворювань, ніж група плацебо. Насправді темний шоколад дійсно варто включити у свій раціон для покращення здоров’я.

Який шоколад вибрати? Як вже згадувалося, головне — з вмістом какао понад 70%, але також слід перевірити етикетку, щоб переконатися, що обраний вами шоколад містить мінімальну кількість інгредієнтів. Що менше добавок — і що менше цукру, то краще. "Найліпший шоколад — той, що містить лише два-три інгредієнти", — доповнює професор Спектор, називаючи двома головними героями какао та ферментовані боби. І наголошує, що в усьому треба знати міру — кілька квадратиків на день буде достатньо.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.