
Книжки без кордонів: Олена Зеленська запустила важливий гуманітарний проєкт
Під патронатом першої леді України Олени Зеленської спільно з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та інформаційної політики й Українським інститутом книги започатковано проєкт із забезпечення українськими книжками дітей, які вимушені були виїхати за кордон.

"З початком війни російська федерація порушила невіддільне право кожної дитини – право на життя, яке гарантовано Конвенцією ООН з прав дитини. Втім, фактично ВСІ права українських дітей порушені повністю або частково", – заявила Олена Зеленська під час звернення до учасників конференції щодо нової Стратегії прав дитини (2022–2027), яка відбулася під егідою Ради Європи.
Експерти наголошують, що доступ до книжок є однією з ключових потреб українських дітей-переселенців для подолання наслідків психологічної травми та успішної інтеграції в нове для себе оточення. Це ще стверджував Дон Мейхенбаум – один з найвпливовіших фахівців з психічного здоров’я XX століття. Він вважав, що для травмованих дітей найпотужнішим провісником здатності подолати травму та вижити в складних обставинах є здатність читати. Читання дає змогу досягнути успіху в школі й подолати жахливі події в їхньому житті.
Проєкт складатиметься з кількох етапів – від друку українських книжок невеликими тиражами безпосередньо в країнах ЄС зусиллями партнерів та місцевих видавництв до співпраці з найбільшими українськими видавництвами та іноземними бібліотеками. Також планується випуск білінгвістичних книжок як для дітей, так і для дорослих. Такий формат, з одного боку, допоможе швидше опанувати мову в країні, що приймає, а з іншого – не втрачати зв’язок з українською культурою.
Еще в разделе BOOKS
Популярное

Світ має знати: як виживають захисники Маріуполя просто зараз

Говорити як гуцул: кілька слів та зворотів, які збагатять вашу українську

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

Дружина бійця «Азову» — про зустріч із Папою Римським та напружену ситуацію на «Азовсталі»

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush Orchestra на «Євробаченні – 2022»

Щоденник пам’яті: весілля принца Гаррі й Меган Маркл у деталях

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому

Історія червоної сукні Valentino

Етель Ліліан Войнич – авторка найдосконалішого перекладу «Заповіту» Шевченка

Можливо, це найкраще, що ви побачите сьогодні: песик Патрон у вишиванці

Сумна, багата й обнадійлива історія кримськотатарського традиційного костюма
Не следуйте за модой
— ощущайте её
Спасибо!
На указанный вами адрес было отправлено письмо.
Подтвердите, пожалуйста, свою подписку.