Чому всі їдять жимолость цього літа
Цього літа багато їли, фотографували і знову їли жимолость. Розбираємося, звідки з'явився цей тренд і при чому тут ягоди.
Кількість постів і Stories із жимолостю цього літа залишила позаду фотогенічну полуницю, малину і навіть лохину. Проте якщо останні три ягоди можуть з'являтися на світлинах в одиничному екземплярі, то жимолость ми спостерігали в стрічці буквально мисками (якщо не відрами).
Імовірно, цей бум почався з кількох згадок про жимолость нутриціологами у своїх соціальних мережах. Дотримуючись тренду на сезонні і локальні фрукти й овочі, багато експертів у галузі харчування регулярно розповідають про місцеві рослинні продукти, які незаслужено залишаються поза увагою. Так, не встигнувши з'явитися на ринках, жимолость опинилася на наших кухнях — і потім у звітах в Instagram.
Жимолость — це рослина, квіти, плоди і листя якої використовуються в медицині. Хоча немає достатньої кількості наукових доказів, що підтверджують чудові властивості плодів жимолості, ягоди можна спокійно вживати в їжу. Синій колір ягід натякає на високий вміст антиоксидантів і вітаміну С, денну норму якого можна отримати, з'ївши всього 100 г жимолості.
У ягодах також міститься йод і селен, відповідальні за здоров'я щитовидної залози і серцево-судинної системи. Квіти і екстракти жимолості також використовуються місцево для лікування шкірних захворювань і є популярною сировиною в парфумерії.