Диво насіння для кишківника: 3 аргументи на користь псиліуму
Псиліум – це продукт, добутий з однойменної рослини, відомої як подорожник, яка у промислових масштабах вирощується в Ірані, Пакистані, Індії та США. Псиліум є природним засобом від закрепів, також сприяє здоровому рівню холестерину, тригліцеридів та цукру в крові. А ще, хоч і науково не доведено, але є підтвердження, що насіння псиліума допомагають у схудненні. Зацікавило? Далі – більше корисної інформації про цей замінник цукру.
Основні корисні властивості псиліума містяться у насінні, яке відрізняється великим вмістом слизу. Коли механічним шляхом рослину подрібнюють, її кутикули від контакту з водою стають пом'якшувальним гелем, утворюючи в'язку речовину. Потрапляючи у кишківник, псиліум може збільшитися у 25 разів, стимулюючи травлення. Загалом псиліум відомий своїми проносними властивостями, але має й багато інших переваг. Зокрема, його також можна використовувати проти діареї, оскільки він поглинає зайву рідину. А ще насіння псиліума має пребіотичні властивості, сприяє розвитку здорової бактеріальної флори кишківника та зміцненню імунної системи.
Маловідомі корисні властивості псиліума
- Пребіотик: псиліум сприяє розмноженню корисних бактерій у кишківнику. Це посилює імунний захист організму, допомагає боротьбі зі шкідливими мікроорганізмами та виробленню жирних кислот.
- Союзник серця: псиліум підтримує здоровий рівень інсуліну та цукру в крові – його вживання допомагає регулювати глікемічну відповідь організму після їди. Потрапивши у травну систему, псиліум перетворюється на гель, уповільнюючи всмоктування цукрів. Ще однією корисною властивістю псиліума є зниження рівня "поганого" холестерину та тригліцеридів: псиліум зв'язується з жирами та сприяє їх виведенню.
- Втамовує голод: хоча сприяння псиліума схудненню й не доведено науково, його часто рекомендують при низькокалорійних дієтах та при необхідності схуднути. Річ у тому, що він сповільнює травлення, а значить знижує апетит — і ви довше відчуваєте ситість.
Як вживати псиліум при закрепах
Псиліум продається у форматі порошку, пігулок, капсул та насіння, які можна приймати окремо, розведеними у воді або з клітковиною. Загалом, важливо поєднувати псиліум та клітковину з великою кількістю води: пийте багато рідини протягом дня, щоб допомогти слизу набрякнути, утворити гель та очистити кишківник. Пропорція така: 30 мл води та коден грам псиліума – при цьому 7 грамів псиліума є максимальною нормою для підтримки роботи кишківника.
Які протипоказання до вживання псиліума
Загалом побічні ефекти від псиліума трапляються дуже рідко, але важливо бути обережними з дозуванням та дотримуватись інструкцій на упаковці або від фармацевта. Також пам'ятайте, що харчові добавки з клітковиною можуть знижувати всмоктуваність ліків та деяких мінералів та вітамінів, тому проконсультуйтеся з лікарем перед вживанням псиліума. У перший час вживання псиліума нормальною реакцією є здуття живота, газоутворення, тому просто звертайте на це увагу та додавайте клітковину поступово.
Не можна приймати псиліум при кишковій непрохідності, закрепах спричинених грижами та оклюзіями, хворобі Крона або кишкових проблемах, які супроводжуються блювотою, спазмами чи болем у животі.
За матеріалами vogue.es