VOGUE UA CONFERENCE 2021FASHION & BUSINESS 9/09
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 найкращих версій балету "Лускунчик", які потрібно побачити хоч раз у житті

29 грудня 2019

6 грудня 1892 року в Маріїнському театрі в Петербурзі минула прем'єра балету-феєрії Петра Чайковського "Лускунчик". Музика Чайковського стала революцією в симфонічному мистецтві, а "Лускунчик" – найпопулярнішим різдвяним балетом на найближчі, як мінімум, 126 років. Щороку в грудні головні театри світу, від Ла-Скала до Віденської опери, представляють свого "Лускунчика", яким занурюють глядача в неймовірний світ, де є Фея Драже, місто Конфітенбюрг, Мишачий король, принци та принцеси. Про найвідоміші і найкрасивіші верcії "Лускунчика" у всьому світі розповідає Vogue.ua.

Фото: балет Сан-Франциско
New York City Ballet

 З 26 грудня до 5 січня

 

Про любов американців до "Лускунчика" ходять легенди. "Нехай же місяць Феї Драже розпочнеться!", – так іронічно називають грудень у своїх статтях автори The New York Times. Ажіотаж доходить до того, що американці купують квитки на "Лускунчика" за рік. Найвідоміша трупа США – Нью-йоркський міський балет – танцює "Лускунчика" у версії Джорджа Баланчина, грузинського хореографа, який був балетмейстером Російського балету Дягілєва, а в 30-ті роки переїхав до Нью-Йорка і перебував біля витоків американського балету. Саме Баланчин заснував трупу New York City Ballet, тому це виконання "Лускунчика" – символічна подія. Протягом усіх свят до постановки залучені 90 танцюристів, 62 музиканти, 40 статистів і більше 125 дітей зі Школи американського балету. Особливість постановки – візуальні ефекти. Наприклад, під час вистави глядачі охають від захоплення, коли бачать, як просто на їхніх очах на сцені виростає величезна новорічна ялинка, що перетворюється з невеликого триметрового дерева на величезну блискучу 30-метрову інсталяцію.

Балет Сан-Франциско

З 26 до 29 грудня

 

Балет Сан-Франциско – одна з найсильніших класичних балетних компаній світу. Багато в чому це заслуга хореографа з Ісландії Гельги Томасона, художнього керівника трупи – він вважається одним з найкращих класичних танцівників свого покоління. Саме він 2004 року поставив нову версію "Лускунчика", яку тепер показують у Сан-Франциско весь грудень і січень. До слова, саме в Сан-Франциско 1994 року показали перший "Лускунчик" у Штатах. Особливість цієї версії – неймовірні декорації: художники надихалися не абстрактними казками, а старовинною архітектурою Сан-Франциско, тому у виставі багато вікторіанських деталей. І дуже, дуже багато снігу.

Віденська опера

 

В одному з найзнаменитіших театрів Європи йде "Лускунчик" в хореографії Рудольфа Нурієва – ця редакція зроблена 1967 року. У списку класичних постановок "Лускунчика" версія Нурієва займає особливе місце: багато хто вважає, що саме розуміння Нурієва найближче до того, що хотів висловити в складній, тривожній музиці "Лускунчика" Чайковський, а також казкар Гофман, чия казка "Лускунчик і Мишачий король" (в інтерпретації Олександра Дюма-старшого) закладена в основу лібрето балету.

Royal Opera House, Лондон

 

Хореограф Пітер Райт вперше поставив "Лускунчика" в Королівській опері Лондона 1984 року, і з тих пір це найпопулярніша постановка трупи. В основі хореографії – перша, старовинна версія Льва Іванова 1892 року, зроблена для прем'єри в Маріїнському театрі. У ній можна побачити оригінальну хореографію, зокрема, це стосується па-де-де Феї Драже і її Принца. Над декораціями працювала легендарна британська художниця кіно, театру і телебачення Джулія Тревельян Оман, і на новорічній ялинці в цьому балеті можна побачити вінтажні ялинкові іграшки ХІХ століття.

La Scala, Мілан

З 3 до 20 жовтня 2020 року

 

В Ла-Скала цього року дають нову версію "Лускунчика": хореографію Джорджа Баланчина середини століття інтерпретувала сучасний американський хореограф Сандра Дженнінгс. У Мілані, що очевидно, для постановки зібрали найкращу команду – наприклад, дуже стильні костюми для "Лускунчика" створила одна з найбільш затребуваних італійських художників і сценографів Маргеріта Палі.

балет ·

Ще в розділі Театр

Популярне