RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Стиль у фільмах База Лурмана

17 вересня 2019

Хоч існує безліч причин, чому кінострічки База Лурмана можна обожнювати, костюми в його фільмах заслуговують на окрему увагу і захоплення. Завжди чудові і позачасові: всіх їх створила художниця костюмів Кетрін Мартін, яка також є дружиною режисера. 17 вересня Лурману виповнюється 57 років, на честь чого vogue.ua розглядає модний аспект його робіт.

«Ромео + Джульєтта», 1996

В інтерпретації шекспірівської класики Баз Лурман переніс середньовічну Верону в сучасний Нью-Йорк і одягнув Джульєтту зразку середини 1990-х у сукні Dolce & Gabbana. Вбрання італійського бренду стали ідеальним інструментом для демонстрації віддаленості дівчини від її родини.

Як і у випадку з Джульєттою, костюми інших персонажів теж грають не менш важливу роль, адже чітко наголошують на категоричних розбіжностях цих героїв. Так, клан Монтеккі носить яскраві гавайські сорочки, сонцезахисні окуляри, ланцюжки на шиї – повна протилежність їхніх заклятих ворогів. Для однієї зі сцен герой Леонардо ді Капріо змінив свої принтовані вбрання і обладунки на класичний темно-синій костюм, який для нього створила сама Міучча Прада. Його сорочка і краватка, яка рясніла квітами, – також робота рук італійської дизайнерки.

Сім'я Капулетті постає перед глядачем у чорно-червоному одязі, який підкреслює її серйозність і безкомпромісність. Ці вбрання надала дочірня лінія Dolce & Gabbana – D&G. Стиль старших поколінь Монтеккі і Капулетті сам Лурман описав як зустріч впливів «Іва Сен-Лорана і Джекі Кеннеді 1960-1970-х років».

«Мулен Руж!», 2001

Костюми для стрічки «Мулен Руж!» є одними з найкращих у кар'єрі Кетрін Мартін. Їй вдалося відтворити паризьку богемну моду початку XX століття, а вигадливі, прикрашені дорогоцінними каменями корсети і негліже з пір'ям, які носила героїня Ніколь Кідман, надихнули дизайнерів з усіх усюд на створення схожих у їхніх колекціях.

Без сумніву, перлиною фільму є чорний оксамитовий корсет, вкритий кристалами Swarovski. Вбрання, що нагадують бюстьє і спідниці з тюлю героїні Кідман, з'явилися у всіх: від Yves Saint Laurent і Balenciaga до TopShop. Хоча Мартін ретельно досліджувала моду того періоду, коли вона почала працювати над Мулен Руж, то не «обмежувала проєкти історичною коректністю». Багато з костюмів теж навмисно анахронічні. І ми дуже раді, що вона це зробила. Адже якби фільм був історично точним, героїні Кідман довелося б носити не мережива від Agent Provocateur, а трикотаж тілесного кольору.

«Великий Гетсбі», 2013

2013 року на екрани вийшла ще одна екранізація улюбленої історії багатьох – «Великий Гетсбі» авторства База Лурмана. Зробити ідеальні костюми для такого проєкту стало справжнім викликом для команди. Коли знімали сцени вечірок, на майданчику могли перебувати близько 300 осіб для натовпу – кожен одягнений в своє унікальне вбрання.

Кількість костюмів була неймовірною: Brooks Brothers надали в цілому 1200 одиниць. І це лише чоловікам. Міучча Прада брала участь у створенні вбрань для жінок – розробила 40 суконь, а також деякі образи Дейзі. Італійка не намагалася досягти реалістичності і досить вільно інтерпретувала моду 1920-х років, а джерелом її натхнення стали власні архіви Prada і Miu Miu.

костюмы · кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне