RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 найкрасивіших костюмних фільмів з Кірою Найтлі

26 березня 2020

34 роки сьогодні виповнилося Кірі Найтлі – акторці з прекрасним відчуттям смаку і чуттям на хороші ролі. Vogue.ua згадує 5 найстильніших фільмів з Кірою Найтлі, один з яких варто переглянути сьогодні ввечері.
 

Кадр з кінострічки "Анна Кареніна"
"Король Артур"
 

В огляд цей фільм потрапив не випадково. У "Королі Артурі" Кіра Найтлі грає Гіневру – кохану, а пізніше і дружину короля Артура, яка значно вплинула на його долю. Роль не найвідоміша в біографії акторки, але за нею можна простежити еволюцію образів, до яких звертається Найтлі. Її Гіневра – з одного боку, "муза" епохи Середньовіччя, з іншого боку, воїн, який не розлучається з луком. Розмальоване символічними татуюваннями обличчя, шкіряний костюм, що складається з тонких смужок, сандалі – образ середньовічної войовниці Кірі Найтлі личить.


 
"Гордість та упередження"
 

2005 року з цієї роботи почалася співпраця Кіри Найтлі з важливим для неї режисером, британцем Джо Райтом, за яким закріпилася слава автора масштабних костюмних стрічок, часто це екранізація великої літератури. До речі, спочатку Райт не планував запрошувати на роль Елізабет Беннет Кіру Найтлі, йому потрібна була акторка з більш "хлоп'ячою" зовнішністю і характером. У підсумку за роль Елізабет Беннет в екранізації культового роману Джейн Остін Кіра Найтлі була номінована на "Оскара", а те, що режисер дуже полюбив свою акторку, доводять сильні великі плани – в "Гордості та упередженні" їх багато. Костюми до фільму розробила Жаклюн Дюрран, постійна напарниця Джо Райта. За словами Кіри Найтлі, Дюрран завжди відштовхується від характеру героїні, тому Елізабет Беннет носить світлі і легкі сукні з бавовни і мережива.

"Спокута"
 

Другий костюмний фільм з уже сформованим тандемом: Джо Райт, Кіра Найтлі і Жаклін Дюрран. Екранізація роману Іена Макьюена, дія якого відбувається в 1930-40-ті роки, принесла команді два "Золоті глобуси" і сім номінації на "Оскара", у тому числі одну статуетку. На "Оскар" була номінована і художник костюмів, а "Спокута" до сих пір вважається однією з найсильніших робіт Дюрран. Героїня Найтлі, Сесілія, носить романтичний, але вже сучасний гардероб, який не може не змінюватися в переддень великих історичних подій: блузи та спідниці пастельних тонів, сукні-халати в смужку, ну і, звичайно, смарагдова шовкова сукня до підлоги на тонких бретелях, що відкриває лінію плечей, і яка "породила" безліч послідовників.
 

"Анна Кареніна"
 

Кіра Найтлі часто говорить, що любить історичне кіно, тому що їй приємно перебувати серед декорацій, наче в казці – в тому числі і тому, що багато речей в сучасному світі її, романтика за натурою, відверто засмучують. Третьою роботою Джо Райта і акторки стала екранізація роману Толстого "Анна Кареніна" 2012 року – одного з найулюбленіших романів Кіри Найтлі. Підкреслено театральні декорації і костюми стали фірмовим знаком фільму, а за вбрання, що відтворювали багату моду кінця ХІХ століття, Жаклюн Дюрран отримала "Оскара".

"Колетт"
 

"Колетт" – біографічна драма 2018 року про Сидоні-Габріель Колетт, одну з перших феміністок у світовій історії. "Я погодилася на цю роль, тому що мені важливо грати жінок, які надихають, – каже Кіра Найтлі. – І мене дуже турбує, що сьогодні, 2018 року, право вибору все ще залишається "революційною ідеєю" для жінок. Героїня Найтлі, Сидоні Колетт була дружиною популярного письменника і критика Анрі Готьє-Віллара. Колетт була його "літературним негром": вона написала для чоловіка серію романів, яку Анрі видав під своїм ім'ям. 1906 року вона розлучилася з чоловіком: почала власну літературну кар'єру, виступала в Мулен Руж, написала лібрето для опери Ориса Равеля. 1949 року Колетт стала президентом Гонкурівської академії, її номінували на Нобелівську премію і вважали однією з найбільш впливових жінок у французькій культурі. Костюми авторства Андреа Флеш – приклад стилю Прекрасної епохи, але з урахуванням того, що героїня була феміністкою. Вона одягається в стилі томбой: чорно-білі штани-кюлоти, прості блузки, укорочені жакети, а потім, нарешті, чоловічий костюм.

Кира Найтли ·

Ще в розділі Кіно

Популярне