RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Як створювали костюми Кіри Найтлі для фільму «Колет»

11 грудня 2018

Художник по костюмах фільму "Колет", Андреа Флеш, розповіла про складнощі створення костюмів для біографічної драми, і про те, як актриса Кіра Найтлі, яка виконала головну роль, виявилася барометром смаку Прекрасної епохи. Фільм виходить у світовий прокат у січні.

Кіра Найтлі у фільмі "Колет", 2018

"Колет" – біографічна драма про Сидоні-Габріель Колет, одну з перших феміністок у світовій історії. Вона була дружиною популярного письменника і критика Анрі Готьє-Віллара і, при цьому, була його літературним двійником: вона написала для чоловіка серію романів, яку Анрі видав під своїм ім'ям.

Від покірної дружини скромного сільського виховання до найвідомішої письменниці початку XX століття: життя Сидоні-Габріель Колет – мрія біографа. Вона писала про свій власний шлях до статусу всесвітньо відомої жінки: спочатку про те, як була письменником-примарою для свого чоловіка Віллі в Парижі, а потім, як стала самостійним автором. Очевидно, що костюми в цьому фільмі режисера Уоша Уестморленда настільки ж фантастичні, як і історія Колет.

Домінік Вест і Кіра Найтлі у фільмі "Колет", 2018

Робота над костюмами почалася з вивчення портретів Колет, історичних фотографій та картин Жана-Жоржа Беро, Фернана Туссена і Едуара Вюйара. "Мистецтво тієї епохи майже фотореалістичне", – розповідає Андреа Флеш. "Я практично відчувала тканини, кольори, деталі і запахи того часу".

Вона витратила рік на пошук оригінальних речей, тому що, вона вважає: "неможливо зробити костюм таким, яким він був насправді ... мода тоді була зовсім іншим явищем". Щоночі вона переглядала сайти, досліджуючи методи мікрошви і купуючи дрібнички, щоб компенсувати відсутність тих чи інших елементів одягу. "Я люблю деталі. Навіть коли ви не бачите їх на екрані, ви відчуваєте, що вони є – і це найважливіше", – розповідає вона.

Кадр з фільму "Колет", 2018

Наприклад, брошки Колет – це ледь головна опора її зовнішнього вигляду і ключ до розуміння її характеру. Брошка у вигляді райських птахів, майстерно прикріплена до білої сукні, символізує любов; шпилька-півень позначає її коріння і внутрішній конфлікт, пов'язаний з життям у Парижі; прикраса у формі бульдога – це ода її коханому домашньому улюбленцеві. "Я не можу передати, наскільки я була щасливою, коли знайшла шпильку для собаки", – сміється Флеш, коли згадує безсонні ночі і кілометри переглянутих сторінок в інтернеті.

Деніс Гоф і Кіра Найтлі у фільмі "Колет", 2018

Поряд зі своєю прихильністю абсолютної автентичності, Флеш вплітала мужність у кожен елемент гардероба Колет. Замість обмежених манер своїх ровесниць Колет створила власний фірмовий стиль: чорно-білі штани-кюлоти – "в той час жінки носили їх тільки для їзди на велосипеді!", прості блузки, краватки, укорочені жакети, а потім, нарешті, чоловічий костюм, коли вона починає роман з Міссі (Деніс Гоф), яка вмовляє Колет піти від чоловіка Віллі (Домінік Вест).

"Я зробила костюми одночасно простими і шикарними, трохи в стилі Томбо. Кіра в цих образах була дуже органічною. Костюми мають такий чудовий вигляд завдяки їй", – ділиться Флеш. "У неї тендітне тіло, але в ній стільки сили. Цей баланс чоловічого і жіночого був моєю метою".

Кіра Найтлі у фільмі "Колет", 2018

Найтлі, яка не раз з'являлася на великому екрані в корсеті, виявилася цінним барометром смаку. "З першого погляду вона знала, спрацює той чи інший одяг, – зазначає Флеш. – Крім того, що їй доводилося грати, вона повинна була ще й думати про крихкість костюмів". Наприклад, золотий єгипетський сценічний ансамбль, який Колет одягає під час свого першого виступу в якості танцівниці, став особливо хитромудрим: через тісний бюстгальтер і широку спідницю рухи вдавались скутими. Хитрий головний убір, зроблений на сцені, також виявився занадто важким для носіння. Проте, всі костюми – дуже красиві, з безліччю чаруючих деталей. "Я дійсно в захваті від результату", – підсумовує Флеш.

За матеріалами: Vogue.co.uk

дизайнер · Кира Найтли · костюмы · Кинопремьера · кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне