RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 найкращих фільмів з Вів’єн Лі

05 листопада 2020

Вів’єн Лі — одна з найзнаменитіших актрис в історії кінематографа. Вона — дворазова лауреатка премії «Оскар» і королева великого екрана. Багато фільмів з її участю стали загальновизнаною класикою, яка не втрачає своєї актуальності через роки після виходу. У цьому матеріалі згадуємо одні з найкращих робіт легендарної актриси.

«Звіяні вітром», 1939
Вивьен Ли в фильме «Унесенные ветром», 1939Вів’єн Лі у фільмі «Звіяні вітром», 1939

Попри те, що Вів’єн Лі мала різноманітну кар’єру в кіно, вона завжди буде відома як Скарлетт О'Гара в драмі 1939 року «Звіяні вітром». Фільм миттєво приніс Лі загальну популярність і увагу. Її хвалили за захопливу дух гру й вручили «Оскар» за найкращу жіночу роль.

«Міст Ватерлоо», 1940
Вів’єн Лі й Роберт Тейлор у фільмі «Міст Ватерлоо», 1940

У фільмі «Міст Ватерлоо», події якого відбуваються під час Першої світової війни, Лі грає юну балерину, яка закохується в британського офіцера. Невдовзі вона дізнається про загибель нареченого, втрачає можливість багатонадійної кар’єри й зрештою пускається берега та вкорочує собі віку.

«Трамвай „Жадання“», 1951
Марлон Брандо и Вивьен Ли в фильме «Трамвай „Желание“», 1951Марлон Брандо і Вів’єн Лі у фільмі «Трамвай „Жадання“», 1951

У своїй другій за значущістю ролі в кіно Лі блискуче зобразила стурбовану Бланш Дюбуа в драмі 1951 року «Трамвай „Жадання“». Драма за мотивами п’єси Теннессі Вільямса 1947 оповідає історію Бланш, яка переїздить до своєї сестри Стелли Ковальскі в Новий Орлеан, але не знаходить спільної мови з її суворим чоловіком, якого зіграв Марлон Брандо. Бланш — складна жінка, у якої більше проблем, ніж їй хотілося б визнавати. Лі представила емоційну, несамовиту гру, яка принесла їй премію Американської кіноакадемії за найкращу жіночу роль. Вона привертала увагу в кожній сцені, і багато хто з критиків вважає, що це була найкраща роль у її кар’єрі.

«Римська весна місіс Стоун», 1961
Уоррен Битти и Вивьен Ли в фильме «Римская весна миссис Стоун», 1961Воррен Бітті й Вів’єн Лі у фільмі «Римська весна місіс Стоун», 1961

Роботи Теннессі Вільямса виявилися плідними для Лі: після отримання «Оскара» за велику екранізацію фільму «Трамвай „Жадання“» вона знялася в адаптації першого роману знаменитого драматурга. «Римська весна місіс Стоун» зосереджується на змарнілій кінозірці (Лі), яка вирушає до Рима й заводить роман з набагато молодшим жигало.

«Корабель дурнів», 1965
Вивьен Ли в фильме «Корабль дураков», 1965Вів’єн Лі у фільмі «Корабель дурнів», 1965

Лі востаннє з’явилася на екрані в цій епічній мелодрамі Стенлі Крамера, події якої відбуваються у відкритому морі. «Корабель дурнів» оповідає про життя різних пасажирів на борту океанського лайнера, що прямує з Мексики до Німеччини. Серед них немолода розлучена героїня Лі, корабельний лікар, бейсболіст, іспанський активіст, карлик та інші.

кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне