RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Б'юті-образи в картинах П'єра Огюста Ренуара

25 лютого 2020

25 лютого – день народження знаменитого живописця П'єра Огюста Ренуара. Якщо розглядати його роботи не з погляду художньої цінності, а з погляду б'юті, то можна почерпнути чимало цікавого.

Портрет акторки Жанни Самарі, Ренуар, 1877. Москва, Музеї ім.Пушкіна

Ренуар належав до тих нечисленних щасливців-митців, які завоювали славу і багатство за життя. Ренуар писав портрети в живій і трохи сентиментальній манері. І люди собі на них подобалися. Ще б пак! З чистою, сяйною та порцеляновою шкірою, з мрійливим виглядом, з просвітленим обличчям. Немов за людиною спостерігає не художник, а закоханий – і бачить її крізь особливу призму.

П'єр Огюст Ренуар. Бал у Мулен де ла Галетт, 1876. Полотно, олія. Музей Орсе (фрагмент)

Обличчя жінок на його полотнах – найчастіше ніжні і м'які, як біло-рожевий зефір. Їхня шкіра світиться зсередини, і її хочеться торкнутися.

П'єр Огюст Ренуар "Дві сестри" ("На терасі"), 1881. Полотно, олія. Інститут мистецтв, Чикаго

Важко втриматися від банальних порівнянь, але жіночі (а часто і дитячі) обличчя на картинах художника часто нагадують троянди Остіна – такі ж м'яко забарвлені, досконалі у своїй красі.

Портрет акторки Жанни Самарі, Ренуар, 1878. Ермітаж

Правильні риси обличчя, добре окреслені м'які брови. Досконалість, а не жінки.

П'єр Огюст Ренуар. Білява купальниця, Ренуар, 1881. Париж, Оранжері

Для картини "Білява купальниця", що стала однією з найвідоміших робіт Ренуара, позувала Алін Чаріго, яка з часом стала дружиною художника і народила йому трьох дітей. Очевидно, що він із задоволенням писав пишні форми – і захоплювався красою жіночого тіла. Це захоплення простежується в безлічі його робіт.

П'єр Огюст Ренуар. Великі купальниці. Полотно, олія. 1884-1887. Філадельфійський музей мистецтв

Волосся у ренуарівських жінок – завжди трішки кучеряве та створює м'який ореол біля обличчя. Ніяких гладких строгих зачісок, тільки ніжність і романтика.

П'єр Огюст Ренуар. Портрет Альфонсіни Фурнез, 1875. Полотно, олія. Художній музей Сан-Паулу

бьюти-образ ·

Ще в розділі Б'юті-гід

Популярне