Як минуло відкриття Українського павільйону на бієнале у Венеції

23 квітня почала роботу Венеційська бієнале – найвідоміша у світі виставка сучасного мистецтва. В Українському павільйоні цьогоріч можна побачити інсталяцію художника Павла Макова "Фонтан виснаження". Але шлях українців до Венеції через початок повномасштабного вторгнення 24 лютого не був простим.

Сам фонтан з Києва в трьох коробках вивезла в напрямку Польщі співкураторка павільйону Марія Ланько. Друга співкураторка, Єлизавета Герман, народивши в березні дитину, діставалася до Венеції 7 днів. Майже стільки ж часу зайняла дорога до Венеції й у художника Павла Макова, який на початок повномасштабного вторгнення перебував у рідному Харкові й провів кілька днів у підвалі Єрмілов-центру, ховаючись від обстрілів російських окупантів.

Павло Маков

"За будь-якою війною стоїть культурний конфлікт, — сказав на пресконференції напередодні відкриття павільйону Павло Маков. — У нашому випадку йому вже сотні років. Українську культуру багаторазово знищувала росія. Наприклад, фізичне винищення представників українського ренесансу — письменників, художників і музикантів 1920–1930-х. Російська та українська культура кардинально різні: одна побудована на благоговінні до влади та вищості, а друга — на пошані до свободи й незалежності. Саме з цим ми стикаємося й зараз".

Українське мистецтво у Венеції привернуло увагу всього світу. Зокрема, 23 квітня до павільйону завітала королева Норвегії Соня. На відкритті павільойну побувала наша команда і задокументувала це у відео.

Відео: Dima Honcharov, Pavlo Neryanov @teamteam

Журналіст: Валентина Клименко

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.