До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Естетика coquette — головний тренд цього року

З усіх трендів весни-літа 2024 року найромантичнішим є естетика coquette. Дещо інфантильна, з ностальгійним присмаком, вона є альтернативою до похмурого академізму (який став популярним завдяки серіалу Тіма Бертона "Венздей") і гранжу Fairycore з його темними тонами.

Однією з прихильниць естетики coquette є Кендалл Дженнер: нещодавно вона одягла білу сукню з легкими рукавами буфами та двома великими чорними бантами. Однак справжній бум стався в останні кілька місяців: стрічка в інстаграмі наповнилася елементами флірту у всьому потроху.

Реклама

Лана Дель Рей
Лана Дель Рей

Звичайно, немає недоліку в рожевому кольорі, а також у мереживі, що випливає з ретро-корсетів, які носили в 1700-х роках. Але якщо б довелося знайти один і тільки один символ, який представлятиме тренд coquette, то це, без сумніву, банти.

Кінематографічне посилання на стиль coquette — Кірстен Данст у фільмі Софії Копполи "Марія-Антуанетта", яка є сильним і потужним культовим образом. Її образ, створений завдяки стилю Мілени Канонеро, — це шаленство мережива та атласу в пастельних тонах, що нагадує французькі цукерки.

Кірстен Данст в образі Марії-Антуанетти
Кірстен Данст в образі Марії-Антуанетти

Нове покоління в соціальних мережах надає образу нової конотації: невинність розглядається не крізь сексуальну призму, а скоріше метою є власне переосмислення інклюзивним чином є жіноче тіло, яке змінюється в підлітковому віці, і згодом стає молодою жінкою.

Chanel, весна-літо 1993
Chanel, весна-літо 1993

У 1993 році Клаудія Шиффер вийшла на подіум Chanel у весільній мінісукні з корсетом і подвійною спідницею, а культовий образ доповнили пара довгих рукавичок і мохеровий плащ.

Valentino, весна-літо 1994
Valentino, весна-літо 1994

Невинність поєднувалася з чуттєвістю і у вбранні Valentino з колекції весна-літо 1994 року: Гелена Крістенсен носила мініспідницю з рюшами та складками, які дозволяли одягу бути приталеними, а краї були оброблені італійським мереживом. На шиї моделі було перлове намисто з камлією в центрі — один із характерних аксесуарів естетики coquette.

Chloe, весна-літо 1998
Chloe, весна-літо 1998

Можна знайти і декілька посилань на весняно-літні покази Chloé 1998 та 1999 років: Жизель Бюндхен, Естер Канадас, Кейт Мосс носили атласні спідниці та сукні насичених і пастельних тонів, а корсети та топи, оздоблені вишивкою, доповнювали пустотливі вбрання.

Chloe, весна-літо 1999
Chloe, весна-літо 1999

Сьогодні бренд, який найкраще описує цей тренд, безсумнівно, це Simone Rocha: легкі прозорі матеріали, мереживо та банти — це не щось нове, а ознака його гіпержіночної естетики, явно натхненної дитинством. У сезоні весна-літо 2024 це також виражається у використанні бісеру, який знайшов своє місце не в прикрасах, а на оздобленні вишуканих декоративних елементів.

Simone Rocha, весна-літо 2024
Simone Rocha, весна-літо 2024

Simone Rocha, весна-літо 2024
Simone Rocha, весна-літо 2024

Варто також згадати нові пропозиції від Sandy Liang, де до мережива та прозорої тканини додали об’ємні рукави-буфи, рожеві ситчасті матеріали, червоні перли та вирізи, які підкреслюють жіночу форму.

Sandy Liang, весна-літо 2024
Sandy Liang, весна-літо 2024

За матеріалами vogue.it

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.