"Коріння міцні, гілки вільні" — нова колекція GUNIA Project з нагоди Дня Незалежності
Український бренд GUNIA Project презентує нову колекцію INDEPENDENCE з нагоди Дня Незалежності. Знаковим елементом колекції став дуб, що здавна використовувався в українській обрядовості як ознака могутності та мудрості.
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/616/c5d/66b616c5dfdc0.jpg.webp)
Дуб з'являвся у ритуалах та іграх, зокрема на Зелені свята. У весільній пісенній традиції він уособлював образ молодого козака, а також був символом довголіття, здоров'я та щасливого подружнього життя. Сама форма жолудя натхнена прикрасами кочових скіфів та втілює ідею української сили, що коріниться глибоко в минулому.
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/616/a41/66b616a417567.jpg.webp)
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/616/eb0/66b616eb047a7.jpg.webp)
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/617/f10/66b617f10d499.jpg.webp)
Відзначаючи День Незалежності України, колекція прагне закарбувати це відчуття та пронести його у повсякдення. Для виготовлення підвісок-жолудів GUNIA Project вперше застосовують кольорову емаль, поєднану з дорогоцінними металами.
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/617/36a/66b61736ad7f0.png.webp)
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/617/38e/66b61738e6725.jpg.webp)
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/617/6d2/66b6176d2f8e7.jpg.webp)
До колекції увійшли жіночі та чоловічі вишиті сорочки, сукня, а також аксесуари й прикраси: шовкові хустки, плетені крайки з помпонами ручної роботи, гердани з бісеру, кольє та ланцюжки. Традиційно, бренд обирає наївну стилістику, комбінуючи стриману палітру зі жвавими акцентними кольорами. Дизайн оздоблення спирається на флористичні й анімалістичні мотиви вишитих рушників Наддніпрянщини, Київщини та Сумщини XVIII-XX століть та вишивки козацької старшини XVII-XVIII століть. Осмислені в перспективі сучасної естетики, вони складаються в нові композиції та водночас зберігають свою первозданність. Маленькі жолуді стають нагадуванням про нашу могутність та силу відстоювати незалежність.
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/617/9ed/66b6179edc06c.jpg.webp)
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/617/d8d/66b617d8d3abe.jpg.webp)
![](https://cdn.vogue.ua/i/original/media/image/66b/618/2cf/66b6182cf3f2d.jpg.webp)