Галицькі історії : колекція LUVI Pre-Fall 2023

Український бренд LUVI представив нову міжсезонну колекцію, натхнену дослідженнями про відпочинок українського бомонду початку XX сторіччя у Карпатах. За задумом дизайнерок Вікторії Заграфової та Людмили Седляр, ці речі відповідають на запитання: який би вигляд мали ті відпочивальники сьогодні?

Розвиток залізничного сполучення у Галичині наприкінці XIX століття розкрив всю красу Карпат перед потенційними туристами. Гори, що досі були незнайомими та цікавими, стали доступними, тож українська інтелігенція взяла моду проводити відпустки саме тут. Перед Першою світовою війною цей район перетворився на один з найбільш популярних туристично-відпочинкових центрів Східної Європи. Щороку сюди приїжджало все більше "літників" — дачників, як їх сатирично називали місцеві. "Ми читали про цей період, розглядали фотокартки та уявляли: якби це була сучасна інтелігенція, що б вона носила?" — згадують дизайнерки LUVI. Це запитання привело їх до створення колекції "Літник".

До неї увійшли костюми з шовку — буретного, тафти, чесучі — та бавовни, об’ємні шовкові блузи, вишиті сукні та кардиган. Двійки складаються з жакетів розслабленого силуету та шортів, спідниць і штанів — тож дроп охоплює мінливий сезон від останніх гарячих літніх днів до першої осінньої прохолоди.

Ці речі — фантазія на тему того, що б носили знані етнографи, письменники та історики. Піжама з "берегинями" — давніми символами родючості й добробуту. Жакет "Літник" із буретного шовку з чорною вишивкою з ефектом потертості. Жакети "День" та "Ніч" оздоблені вишивкою на кишенях, що повторює букети, якими бессарабські ґаґаузи прикрашають підлоги своїх церков на свято Трійці. "Це так гарно, що ми вирішили запозичити собі той букетик за кольором і залишити саме ці квіти: рожеву і темно-червону троянди, горіхове листя і дельфініум". Вся вишивка виконана вручну, а кількість речей лімітована.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.