До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

7 театральних вистав, які варто побачити в травні

"Марія Стюарт" у постановці режисера Івана Уривського, "Отелло" в інтерпретації Давида Петросяна й танцювальні прем'єри — ми зібрали найцікавіші театральні вистави, які не варто пропускати в травні.

"Тускульські бесіди"

Театр на Подолі, 3, 4 і 25 травня

Реклама

"Гнівна п’єса про політичний параліч у республіці, яка прямує до пекла" — так The New York Times описав п'єсу американського драматурга Річарда Нельсона "Тускульські бесіди" після прем'єри у 2008 році. Цієї весни Річард Нельсон приїхав в Україну, аби власноруч поставити п'єсу на сцені Театру на Подолі. Події відбуваються в 46 році до н. е. і занурюють нас у світ римських політичних інтриг. Головні герої — Брут і Касій, колишні соратники імператора Цезаря, які отримали помилування натомість смертної кари. Заколотники збираються в місцині Тускул, що неподалік Риму, аби обговорити, яким має бути їх життя після поразки...

"Тускульські бесіди" — захопливий твір про владу і зловживання владою, актуальний у наш час, інтригують у театрі.

"Лісова пісня"

Національна опера, 5 травня

Один із найвидатніших творів української літератури перетворив на балет композитор Михайло Скорульський ще 1936 року, а лібрето написала дочка композитора, в минулому відома балерина Наталя Скорульська. Автори балету поставили своїм завданням найточніше передати зміст твору Лесі Українки, тож ця постановка — чудова можливість зануритися у всесвіт письменниці. У травні в образі Мавки на сцену Національної опери вийде заслужена артистка Тетяна Льозова, а партію Лукаша танцює заслужений артист Ярослав Ткачук.

"Д.І.М."

Київська опера, 6 і 24 травня

Заголовок

Український театр відгукується на виклики, які сьогодні проживають українці, — та рефлексує про наше сьогодення через власні художні засоби. Так, танцювальною рефлексію про досвід вимушеної міграції є хореографічна вистава "Д.І.М.": це сучасна хореографія, заснована на особистих історіях людей, змушених покинути домівки через війну. Виставу створено людьми, які особисто пережили евакуацію з рідних домівок у воєнний час і вирішили втілити власний досвід на сцені так, як вміють це найкраще, — танцем.

Вистава створена хореографом, суперфіналістом шоу "Танцюють всі! 8 сезон", артистом балету Іллею Мірошніченком та Катериною Кузнецовою. А також за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Стабілізаційного фонду культури від Goethe-Institut.

Фото: Анастасія Телікова

"Марія Стюарт"

Національний академічний театр ім. Франка, 7 травня

Фото: Юлія Вебер

Найзірковіший український режисер Іван Уривський ставить у Театрі Франка драматичний текст Шиллера про Марію Стюарт — шотландську королеву, яка жила в XVI столітті й опиралася спробам англійців загарбати свою країну, як описує сам режисер. П'єса створена Шиллером понад 200 років тому, проте режисер не переносить події у сучасність, скоріше створює позачасову, дуже пристрасну історію про людські амбіції та бажання, про владу й любов. Візуально вистава вирішена дуже сучасно та концептуально: її декорації натякають, що події відбуваються в модному бутику, а королева Єлизавета, яка вершить долю, — така собі власниця модного бренду, яка понад усе любить увагу та владу.

Опера GAIA-24

МЦКМ "Жовтневий палац", 10 травня

Одна з найочікуваніших культурних подій весни — опера GAIA-24 композиторів Романа Григоріва й Іллі Разумейка, присвячена темі підриву Каховської дамби. Відеоматеріали, які будуть показані у виставі, створено в жовтні 2023 року на південному та східному узбережжі острова Хортиця. Назва опери GAIA-24 апелює до Гайї — так у давньогрецькій міфології називали богиню Землі, — а також до гіпотези Гайї, запропонованої вченими в 1980-х роках, згідно з якою Земля як планета є живим саморегульованим організмом.

Вистава створена лабораторією сучасної опери OperaArte у колаборації з Національною спілкою композиторів України та Національним заповідником "Хортиця".

"Отелло"

Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки

Не Іваном Уривським єдиним: погряд із "Марією Стюарт" одна з найочікуваніших прем'єр весни — "Отелло" в інтерпретації молодого та яскравого режисера Давида Петросяна, який поставив "Процес" у Театрі на Подолі. Поки команда Театру Лесі Українки не повідомляє багато деталей про нову постановку, проте акторський склад натякає, що це буде потужна драматична вистава. Головну роль втілив Олександр Яцентюк, зірка стрічки "Памфір" і лауреат національної премії "Кіноколо", роль Яго — Олександр Форманчук, відомий за роботами в Театрі Франка, а в ролі Дездемони — яскрава акторка Ольга Голдіс, яка зіграла в "Процесі".

"Соломія"

Театр на Печерську, 12 травня

Режисерка Олена Лазович поставила у Театрі на Печерську зворушливу й відверту історію життя оперної співачки Соломії Крушельницької. Ось як розповідають у театрі про виставу: "На долю Соломії Крушельницької випало дві світові війни, два тоталітарні режими, вона померла у злиднях в радянській Україні. Молодша сестра Соломії, Ганна, не витримала випробування великим мистецтвом і впала у хворобу. Крушельницька все життя була поряд із сестрою та розділила з нею хворобу та її долю.

Великий талант — це поклик, який є більшим за всі життєві обставини. Але на його шляху завжди будуть великі випробування. Як не зрадити свого таланту і свого покликання — ось головна тема вистави".

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.