
«Як це можливо, щоб дівчат ґвалтували на очах рідних?»: як Амаль Клуні захищає Україну
Амаль Клуні, всесвітньо відома юристка з прав людини, дружина Джорджа Клуні, виступила в Радбезі ООН з промовою, яка зворушила всіх.
"Як це можливо, щоб тисячі українських дітей насильно депортували до росії? – каже правозахисниця. – Як це можливо, щоб дівчат-підлітків ґвалтували просто на вулиці, на очах їхніх сімей і сусідів? Щоб будинки, де є діти, бомбили? А люди в Маріуполі постійно зазнавали катування та помирали з голоду? На жаль, це відбувається".
Виступ Амаль Клуні на неофіційному засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, що відбувся 27 квітня 2022, облетів сторінки всіх провідних видань світу, від New York Times до Guardian та Huffington Post. Правозахисниця звернулася до членів Ради Безпеки ООН, позапланове засідання якої було присвячене відповідальності за злочини російських окупантів в Україні.
«Сьогодні Україна – це бійня в самому серці Європи, – каже Амаль. – Попри неодноразові попередження від Сполучених Штатів, путінська агресивна війна така оскаженіла, що й далі з’являються щораз нові злочини. Українці не можуть повірити, що це відбувається". Сама Амаль зізнається, що читає заголовки новин – і досі не розуміє, як з цим усім упоратися.
"Я боюся, що ви будете зайняті й почнете відвертати увагу. Що війну з кожним днем висвітлюватимуть дедалі менше, і люди звикнуть до неї. І що Україна залишиться сам-на-сам у переслідуванні винних у цих звірствах. Ми не можемо допустити, щоб таке сталося", – сказала Амаль Клуні.
Амаль Клуні консультує український уряд у справі щодо притягнення росії до відповідальності як учасниця міжнародної групи з правових питань і працює з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі. У своїй промові вона згадала також виступ Володимира Зеленського в Раді Безпеки, коли він порівняв російських солдатів з бійцями ІДІЛ. Нагадаємо, правозахисниця також представляє інтереси жертв геноциду ІДІЛ.
⠀
Еще в разделе LIFE
Популярное

Світ має знати: як виживають захисники Маріуполя просто зараз

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

10 документальних фільмів про історію та культуру України

«Я маю танцювати про це»: дівчина, що втратила батька в Ірпені, присвячує йому свій виступ на міжнародних змаганнях

The Rasmus переспівали пісню Stefania українського гурту Kalush Orchestra

10 фільмів про Другу світову війну, які висвітлюють події з різних сторін

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush Orchestra на «Євробаченні – 2022»

Портрет нації: мами-українки на світлинах початку ХХ століття

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Історія червоної сукні Valentino

Етель Ліліан Войнич – авторка найдосконалішого перекладу «Заповіту» Шевченка

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому
Не следуйте за модой
— ощущайте её
Спасибо!
На указанный вами адрес было отправлено письмо.
Подтвердите, пожалуйста, свою подписку.