КУПИТИ КВИТКИ

6 порад, як очистити організм від токсинів після новорічних святкувань

Незалежно від того, чи ви випили забагато ігристого в новорічну ніч, чи робили це весь останній тиждень, швидше за все, ви відчуваєте, що настав час покаятися. І ви не самотні: за останній місяць кількість запитів у Google на тему "як очистити організм від токсинів" зросла на 120%. Наш організм чудово розуміє, що робити з надлишком токсинів, бо ми ними оточені. "Вони забруднюють навколишнє середовище, попадають у продукти (пестициди, мікотоксини, хімікати), містяться в сигаретах та алкоголі, каже Ріан Стівенсон, дієтолог, натуропат і засновник компанії Artah. Ба більше, через метаболічні процеси наш організм також виробляє токсини".

Реклама.

Процес детоксикації контролюється "розумною і складною вбудованою системою" в організмі, яка зосереджена навколо печінки. Але інші органи, такі як легені, кишківник, нирки та шкіра, також беруть участь у виведенні токсинів. "Наприклад, епітеліальні клітини кишківника допомагають запобігти потраплянню шкідливих хімічних речовин у наш кровообіг", — пояснює Стівенсон. Отже, організм досить розумний, щоб детоксикуватись самостійно, і йому не потрібен детокс-чай або спеціальна добавка для того, щоб виконати цю роботу. "Якщо ви чуєте, як хтось каже, що для детоксикації потрібно приймати щось ззовні, то це маркетинг, — зазначає Стівенсон. — Однак це не означає, що не варто допомагати цим процесам, особливо коли ми не функціонуємо на 100%". Розповідаємо, як прискорити процес детоксикації.

Намагайтесь зменшити вплив токсинів

Що менше ми піддаємося впливу токсинів, то меншим буде токсичний тягар, отже організм працюватиме ефективніше. "Якщо ми живемо в мегаполісі, обираємо ультраперероблені продукти, регулярно вживаємо алкоголь, а це створює додаткове навантаження на організм. Перебування на природі та органічні продукти в раціоні, можуть зменшити цей тиск та в перспективі покращити самопочуття.


Познайомтеся з "чистою п'ятнадцяткою" та "брудною дюжиною"

Дослідження показали, що певні пестициди можуть підвищувати ризик розвитку діабету другого типу та раку молочної залози. Міністерство сільського господарства США виконало аналіз фруктів та овочів на пестициди і виявило серед них дві групи: "чисту п'ятнадцятку" та "брудну дюжину". До першої входять 15 фруктів і овочів, у яких у 2024 році було виявлено найменшу кількість залишків пестицидів. Список містить кукурудзу, зелений горошок, батат, авокадо, спаржу, капусту, цибулю, моркву, шампіньйони, ківі, ананас, папаю, манго, диню, кавун. Остання, навпаки, є переліком 12 фруктів і овочів, які найбільш забруднені пестицидами: полуниця, персик, нектарин, груша, шпинат, капуста кольрабі, виноград, яблука, болгарський і гострий перець, стручкова квасоля і чорниця. "Якщо ви все ж таки хочете їх купити, намагайтеся обирати органічні. "Крім того, миття фруктів і овочів у розчині харчової
соди та води також може допомогти зменшити вміст пестицидів", — додає Стівенсон.


Їжте багато цих овочів

"Продукти, що містять сірку, допомагають підтримувати детоксикацію. Це можуть бути спаржа, броколі, цвітна капуста, брюссельська капуста, капуста, цибуля-порей, цибуля та часник є чудовими", — каже Стівенсон. — Природні жовчогінні засоби: буряк, артишок, кульбаба, селера, фенхель і пажитник. Тому переконайтеся, що вони присутні у вашому раціоні".


Споживайте багато фітонутрієнтів і зелені

Фітонутрієнти, що містяться в рослинах, можуть стимулювати роботу кишківника та підтримувати детоксикацію. "Наприклад, N-ацетилцистеїн необхідний для вироблення глутатіону (антиоксидант, який, окрім інших переваг, сприяє детоксикації), тоді як альфа-ліпоєва кислота допомагає в виведенні метаболітів ліків, — каже Стівенсон. — Серед трав дуже корисні розторопша та куркума".


Зміцніть здоров'я кишківника

"Здоровий кишківник і мікробіом важливі для підтримки процесу детоксикації, тому намагайтеся додавати до свого раціону ферментовані продукти, багато клітковини та різноманітні рослини", — радить Стівенсон.


Підтримуйте свою лімфатичну систему

Лімфатична система також відповідає за виведення відходів з організму. Процеси прискорять дихальна гімнастика, йога або ударні рухи, такі як стрибки на батуті, ходьба, стрибки або легкий біг підтюпцем. Лежачи, закинувши ноги на стіну, ви також можете стимулювати лімфатичну систему.


Текст: Hannah Coates

Фото: Getty Images
Більше на www.vogue.com

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.