RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Сила з розуму: Жан Беленюк дав інтерв’ю Vogue UA

20 жовтня 2021

Греко-римський борець Жан Беленюк повернувся з Токіо, де взяв олімпійське золото для України

Жан Беленюк

Текст: Олена Пономаренко

Ми зустрічаємося із Жаном безпосередньо в студії, перед зніманням. Грумінг чемпіона триває хвилин п’ять щонайбільше: йому злегка маскують шрам на переніссі («залишився з Олімпіади») — власне, і все. «На мені не видно синців, а за все життя жодного разу не йшла кров носом від ударів. Я міцний хлопець», — каже Жан. Він виступає в категорії до 87 кг і має показний вигляд: міцна шия, м’язовий рельєф, зламане вухо, шрами під бровами — низкою, як зарубки. «Робочий процес, ми не звертаємо уваги на шрами й біль», — спокійно каже він.

Жан Беленюк

На запитання, яким він був у дитинстві, Беленюк дослівно цитує вчителів, які без кінця ставили йому «незадовільно» з поведінки: «Шибайголова. Але з головою». З іншими оцінками був повний порядок. Коли йому виповнилося дев’ять, друг з будинку по сусідству привів на боротьбу. Боротьба, що називається, «зайшла» — виграла у футболу, баскетболу, карате, народного танцю, де в дитинстві Жан вихлюпував свою невгамовну енергію. «Не можу сидіти на місці, розумієте?» — каже він.

Беленюк і справді діяльний: під час розмови відповідає на повідомлення, робить манікюр, потім підхоплюється з місця й показує своє трико («у червоному — не програвав жодного разу»). Багатозадачність — його коник: чого варті лише два дипломи — магістерський з психології спорту (Національний університет фізичного виховання і спорту) і бакалаврський з керування бізнесом (Міжрегіональна академія управління персоналом). Його дар бути успішним, поєднуючи діяльність у різних сферах, сягнув апогею цього року, коли він виграв золото Олімпіади, маючи важку травму, — і водночас не перериваючи політичної кар’єри в Раді.

Жан Беленюк

Депутатський мандат приніс йому повноваження, додаткове навантаження, а ще — хвилю гейту: політиків у нашій країні не милують. Та Беленюк гне свою лінію: робить, що має робити — а там хай буде, що буде. До суспільного обожнювання теж ставиться спокійно, а свій Instagram з аудиторією в 130 тисяч вважає лише інформаційним майданчиком: «Не потребую любові невідомих мені людей — у мене є близькі, на яких я можу покластися. Цього досить».

У серпні вибухнув скандал: безпосередньо в центрі Києва гурт молодих людей намагався спровокувати спортсмена, вигукуючи расистські образи, але він не дав змоги втягнути себе в конфлікт. Каже, одного разу вже зробив помилку — дав відсіч, не розрахувавши сил. «Довелося потім переживати за здоров’я тієї людини». Нині інцидент розслідує поліція, а маятник загальних симпатій — на боці чемпіона.

Жан Беленюк

Беленюк не дуже любить відпочивати, не схильний до сентиментів, мислить логічно й прямо. Свою спортивну кар’єру будував так само: «Програвав, засмучувався, але й далі тренувався. Поступово прийшли перемоги». Він пишається кожною (каже, легких не було), а проривною вважає перемогу на чемпіонаті Європи 2014 року. Тоді, у 23, він раптом усвідомив, що олімпійці — такі самі люди, як усі, — просто наполегливо тренувалися і врешті-решт домоглися успіху.

У нього не мрії, а радше плани (серед них у найближчі десять років — Олімпіада в Парижі, політика, сім’я й діти). Він вважає, що важливо зберігати голову холодною — і в поєдинку, і в житті. «Якщо бездумно йти напролом, навряд чи далеко зайдеш». Звучить як настанова до дії.

Текст: Олена Пономаренко

Фото: Stephan Lisowski

Стиль: Venya Brykalin

Грумінг: Vitalia

Лінійний продюсер: Ediye Derbysheva

Асистент фотографа: Sasha Tsurkan

Асистент стиліста: Sasha Dudchenko

Відео: Slava Davydov

спорт ·

Ще в розділі Спорт

Популярне