VOGUE UA CONFERENCE 2021FASHION & BUSINESS 9/09
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 культових фільмів Френсіса Форда Копполи

07 квітня 2021

Підсумувати кар’єру такого режисера, як Френсіс Форд Коппола — непросте завдання. Він став доном Нового Голлівуду, художником, невгамовним експериментатором і провидцем, який подарував світу одні з найкращих фільмів в історії. П’ять з них згадуємо в цьому матеріалі.

«Хрещений батько», 1972
Марлон Брандо в фильме «Крестный отец», 1972Марлон Брандо у фільмі «Хрещений батько», 1972

Заснована на однойменному бестселері Маріо П’юзо 1969, епопея Копполи про американську злочинність — визначальний фільм жанру, за яким оцінюють будь-яке інше кримінальне кіно. Сюжет обертається навколо злочинного клану на  чолі з Віто Корлеоне (Марлон Брандо) і показує, як один з його синів (Аль Пачино) стає безжальним босом мафії. Стрічка здобула «Оскара» в категоріях «Найкращий фільм», «Найкраща чоловіча роль» (Брандо) і «Найкращий адаптований сценарій» (для П’юзо й Копполи) і справедливо вважається одним з найвпливовіших фільмів усіх часів.

«Розмова», 1974
Джин Хэкмен в фильме «Разговор», 1974Джин Гекмен у фільмі «Розмова», 1974

Ця драматична загадка, що дістала три номінації на премію «Оскар», — яскравий приклад кінематографічної майстерності Копполи. У своєму параноїдальному трилері про змову режисер зобразив під кінематографічним мікроскопом поствотергейтську Америку. Сюжет обертається навколо експерта в галузі спостережень і моральної дилеми, з якою він стикнувся, коли його записи викрили можливе вбивство. «Розмова» дістала схвалення критиків і низку нагород, зокрема й Гран-прі Міжнародного кінофестивалю, найвищу нагороду Каннського кінофестивалю 1974 року.

«Апокаліпсис сьогодні», 1979
Мартин Шин в фильме «Апокалипсис сегодня», 1979Мартін Шин у фільмі «Апокаліпсис сьогодні», 1979

Епічний фільм Френсіса Форда Копполи 1979 року «Апокаліпсис сьогодні», знятий за мотивами знаменитої новели Джозефа Конрада 1902 року «Серце пітьми», можливо, найамбітніший проєкт у його великій кінематографічній кар’єрі. Стрічка, що стала симбіозом оригінальної книги й теми війни у ​​В’єтнамі, алегорично деконструює зло американського втручання, колоніалізму й людську здатність до неприхованої ненависті.

«Дракула», 1992
«Дракула», 1992Ґері Олдмен у фільмі «Дракула», 1992

Готичний фільм жаху Копполи 1992 року являє собою приголомшливий кінематографічний переклад міфічної легенди про Дракулу з Ґері Олдменом у ролі графа Дракули й Ентоні Гопкінсом у ролі професора Абрагама Ван Гельсінґа. Фільм відрізняється від подібних адаптацій тим, що зосереджується на внутрішньому світі антигероя. Стрічка, номінована на чотири премії «Оскар», перемогла в трьох — за найкращий дизайн костюмів, найкращий звуковий монтаж і найкращий макіяж.

«Благодійник», 1997
Мэтт Дэймон в фильме «Благодетель», 1997Метт Деймон у фільмі «Благодійник», 1997

Ця кримінальна драма — один з найвідоміших фільмів режисера. Фільм з Меттом Деймоном, Денні Де Віто, Мікі Рурком, Джоном Войтом і Клер Дейнс заснований на романі Джона Грішема. У центрі сюжету — історія недосвідченого юриста, що схрестив мечі з корумпованою страховою компанією. З багатьма перешкодами й драматизмом, цей фільм направду культова стрічка.

кино ·

Ще в розділі Культура

Популярне