5 фільмів з Гері Олдменом, які варто переглянути

21 березня 2018

Від Сіда Вішеза до Вінстона Черчилля: сьогодні, 21 березня, виповнюється 60 років одному з найвідоміших акторів у світі – Гері Олдмену. В честь дня народження Vogue.ua зібрав 5 знакових фільмів з актором, перегляд яких подарує неабияке задоволення.

Гері Олдмен в ролі Дракули
"Сід та Ненсі"

Гері Олдмен прийшов у кіно в 24 роки вже досвідченим актором: до цього він шість років працював в лондонському театрі Greenwich Young People's, ставши там не лише провідним актором, але і отримавши найрізноманітніші театральні прем'єри. А ось кінозіркою його зробив фільм "Сід та Ненсі" – про скандально відомого басиста групи Sex Pistols. Готуючись до ролі панк-рок-зірки, що в 21 рік померла від передозування наркотиками, Гері Олдмен сильно схуд і надірвав здоров'я, після зйомок довго лежав у лікарні. "А він до біса хороший актор", – сказав про Олдмена Джон Лайдон, колишній вокаліст Sex Pistols.

"Розенкранц і Гільденстерн мертві"
 

Блискучий дует у Гері Олдмена вдався з актором Тімом Ротом. Спочатку вони разом зіграли у фільмі "Тим часом", а потім закріпили успіх в стрічці "Розенкранц і Гільденстерн мертві". Це екранізація однойменної і дуже популярної п'єси Тома Стоппарда – варіація на тему шекспірівського "Гамлета". Фільм повідує про події "Гамлета" очима двох персонажів – простакуватого і грубуватого Розенкранца (Гері Олдмен) та рефлексуючого Гільденстерна (Тім Рот). На Венеціанському кінофестивалі 1990 року фільм отримав "Золотого лева".

"Джон Ф. Кеннеді. Постріли в Далласі"

У фільмографії Олдмена більше 70 фільмів – цілком логічно, що деякі залишаються непоміченими, або про них забувають. Сьогодні рідко згадують про стрічку «Джон Ф. Кеннеді. Постріли в Далласі» – одну з найскладніших ролей британського актора. У фільмі Олівера Стоуна він грає скандально відомого персонажа Лі Гарві Освальда – колишнього військового США, який був офіційно підозрюваним у вбивстві президента Джона Кеннеді. 1992 року картина отримала вісім номінацій на "Оскара".

"Леон"

Фільм-легенда, який можна переглядати десятки разів. В "Леоні" Люка Бессона найяскравіше проявилося характерне амплуа Олдмена: він майстер у ролях садистів, лиходіїв, персонажів відразливих, але при цьому страшенно харизматичних. Його герой Норман – наркоман, садист і, за сумісництвом, корумпований поліцейський. Олдмен перевтілився в настільки реалістичного садиста, що його Нормана включили в список "100 найкращих кінолиходіїв всіх часів".

"Безсмертна кохана"

1994 року на екрани вийшла біографічна драма "Безсмертна кохана" – про кохання композитора Людвіга Бетховена. Малобюджетний фільм залишився непоміченим, хоча, фактично, це одна з найкращих драматичних ролей Олдмена. Його Бетховен слабкий і сильний водночас: він любить музику, але бореться з глухотою, закохується часто і пристрасно, і так само пристрасно ненавидить. У фільмі Олдмен сам грав на фортепіано: музика – його давнє захоплення.

знаменитости · Оскар 2018 ·

Ще в розділі Кіно

Популярне