Талановитий містер Деймон: 5 найкращих фільмів Метта Деймона

08 жовтня 2018

Актор Метт Деймон став відомим в 1990-і роки завдяки фільмам «Розумник Вілл Гантінґ» і «Врятувати рядового Раяна». З тих пір фактично кожен його фільм подія. 8 жовтня акторові виповнюється 47 років, а Vogue.ua згадує улюблені картини з його участю.

"Талановитий містер Ріплі"
"Розумник Вілл Гантінґ", 1997

Фільм за оригінальним сценарієм Бена Аффлека і Метта Деймона розповідає історію про молодого хлопця на ім'я Вілл Гантінґ (його зіграв сам Деймон). Він прибиральник в Массачусетському технологічному інституті, з неймовірним талантом до математики, але щоб правильно використовувати свій потенціал і впоратися з внутрішніми проблемами, йому потрібна допомога психолога. Під час прокату фільм режисера Гаса Ван Сента зібрав понад 225 мільйонів доларів з бюджетом всього в $10 мільйонів. Його номінували на дев'ять премій «Оскар», в тому числі і за найкращий фільм. Виграв, в результаті, дві статуетки: за найкращу роль другого плану (Робін Вільямс) і найкращий оригінальний сценарій (Аффлек і Деймон).

Метт Деймон у фільмі "Розумник Вілл Гантінґ"
Робін Вільямс та Метт Деймон у фільмі "Розумник Вілл Гантінґ"
Мінні Драйвер та Метт Деймон у фільмі "Розумник Вілл Гантінґ"
Кадр з фільму "Розумник Вілл Гантінґ"

"Врятувати рядового Раяна", 1998

Епічний фільм Стівена Спілберга описує події під час Нормандської операції Другої світової війни, а сюжет оснований на реальних подіях. Цей фільм зробив Деймона визнаною зіркою. Цікаво те, що спочатку Спілберг вибрав Деймона для ролі тому, що йому потрібен був невідомий актор з типовою американською зовнішністю. Але Деймон виграв «Оскара» за «Розумник Вілл Гантінґ» і став відомим до того, як фільм випустили. Картина отримала п'ять премій «Оскар».

Том Генкс і Метт Деймон у фільмі "Врятувати рядового Раяна"
Метт Деймон у фільмі "Врятувати рядового Раяна"
Кадр з фільму "Врятувати рядового Раяна"
Кадр з фільму "Врятувати рядового Раяна"
Кадр з фільму "Врятувати рядового Раяна"
Кадр з фільму "Врятувати рядового Раяна"
Кадр з фільму "Врятувати рядового Раяна"
Кадр з фільму "Врятувати рядового Раяна"

"Талановитий містер Ріплі", 1999

В кінці 1950-х років молодий хлопець Том Ріплі вирушає з Нью-Йорка до Італії, щоб повернути додому Дікі Грінліфа, багатого і зіпсованого плейбоя-мільйонера. Але коли доручення зазнає невдачі, Ріплі починає проявляти свої таланти, які раніше не знаходили застосування – майстерно імітує голоси і манери людей, а також підробляє їх підписи. Метт Деймон зізнався, що цей психологічний трилер став улюбленим фільмом з усіх, в яких він знімався. Для цієї ролі йому довелося схуднути на 14 кг.

Метт Деймон і Гвінет Пелтроу у фільмі "Талановитий містер Ріплі"
Метт Деймон і Джуд Лоу у фільмі "Талановитий містер Ріплі"
Метт Деймон і Джуд Лоу у фільмі "Талановитий містер Ріплі"

"Непідкорений", 2009

Біографічна драма Клінта Іствуда з Морганом Фріменом і Меттом Деймоном у головних ролях розповідає про те, як Нельсон Мандела став президентом. Фільм отримав безліч премій, був тричі номінований на премію «Золотий глобус» і двічі – на «Оскара».

Метт Деймон у фільмі "Непідкорений"
Кадр з фільму "Непідкорений"
Метт Деймон у фільмі "Непідкорений"
Морган Фрімен і Метт Деймон у фільмі "Непідкорений"

"Марсіанин", 2015

Фільм режисера Рідлі Скотта розповідає історію про космонавта Марке Вотні, який застряг на Марсі після того, як його команда подумала, що він загинув під час піщаної бурі. Вотні доводиться покластися на свою винахідливість, щоб знайти спосіб сигналізувати Землі, що він живий, а також задіяти кмітливість і, наприклад, навчитися вирощувати картоплю прямо на Марсі. «Марсіанин» вважається найуспішнішою в комерційному плані картиною Рідлі Скотта, яка заробила в прокаті понад 600 мільйонів доларів. Фільм має «Золотий глобус» і сім номінацій на премію «Оскар».

Метт Деймон у фільмі "Марсіанин"
Метт Деймон у фільмі "Марсіанин"
Метт Деймон у фільмі "Марсіанин"

кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне