VOGUE UA CONFERENCE 2019EARLY BIRDS PRICE! До 31 серпня

За що ми любимо Рафа Сімонса

12 січня 2019

Раф Сімонс змінив бачення чоловічої моди своєю іменною лінією Raf Simons, дав нове життя мінімалізму в Jil Sander, роботою в Dior підтвердив, що може не менш вправно поводитися з класикою, і знову зробив Calvin Klein американським надбанням. У день народження дизайнера згадуємо його головні досягнення.

Раф Сімонс

За те, що сьогодні ми знаємо Рафа Сімонса, як одного з найкращих дизайнерів покоління, світ завдячує Вальтеру ван Бейрендонку. Уродженець крихітного бельгійського села, Сімонс міг зосередити свою творчість у сфері індустріального дизайну, який він вивчав в коледжі. З 1991 до 1993 року Раф був інтерном в студії вищезгаданого члена «антверпенської шістки». Разом з Вальтером Сімонс вирушив на Тиждень моди в Парижі, і першим побаченим показом початківця-дизайнера було повністю біле шоу Maison Martin Margiela. Цей показ так вразив Сімонса, що став переломним і підштовхнув його серйозно зайнятися дизайном одягу. Другим головним джерелом натхнення для Рафа стали речі Helmut Lang.

Раф Сімонс

1995 року Раф Сімонс заснував власний бренд чоловічого одягу і продовжує створювати колекції донині, натхненний вуличною культурою і бунтарською естетикою. Його не цікавили бізнесмени і гламурна молодь нью-йоркських клубів. Головними джерелами були молоді люди, яких він зустрічав на вулицях, прості та з відмінним почуттям стилю.

Raf Simons весна-літо 2002

Він був одним з перших дизайнерів, який впровадив елементи вуличного стилю в моду і вивів на паризькі подіуми. Одна з найсильніших його колекцій – весна-літо 2002, яка називається Woe Onto Those Who Spit on the Fear Generation ... The Wind Will Blow It Back. Моделі в шарфах-балаклавах, повністю білих і червоних образах і футболках зі слоганами босоніж ходили по залах школи Lycée Stanislas з факелами в руках.

«Я думав, що ця колекція – кінець моєї кар'єри», – згадував пізніше Сімонс. Але все виявилося з точністю до навпаки – він продовжив змінювати індустрію. Раф став одним з перших, хто об'єднав графічний дизайн і моду. Unknown Pleasures Joy Division – обкладинка альбому групи авторства Пітера Севілла. Сімонс здивував усіх колекцією 2003 року на основі спеціально створених Севіллом ілюстрацій.

Jil Sander весна-літо 2011

Раф – великий шанувальник мінімалізму, тільки в його інтерпретації стиль стає особливим. Виразні засоби Сімонса – лаконічні і прості, точні і зрозумілі, але ніколи його одяг не має нудний вигляд. У Jil Sander він перевернув цей стиль з ніг на голову, коли розбавив строгі силуети об'ємами, а стерильну палітру – яскравими енергійними барбами. Він зумів переосмислити імідж бренду, але залишився вірним його філософії.

Кадр з фільму "Діор і я"

2011 року Сімонс став креативним директором Dior, цю посаду він обійняв після Джона Гальяно. Саме робота в паризькому Домі зробила Сімонса одним з найбільш затребуваних дизайнерів сучасності. Його епоха у французькому Будинку моди виявилася відносно короткою, але дуже плідною. Бельгійський дизайнер задав новий креативний настрій в Dior. Свою першу кутюрну колекцію він створив за вісім тижнів, хоча, зазвичай, на подібну роботу потрібно півроку. Під керівництвом Сімонса Dior почав тісно співпрацювати зі світом мистецтва. При ньому вперше амбасадором Дому стала темношкіра жінка – роль отримала співачка Ріанна. Ці та багато інших досягнень не залишилися без уваги, але основним ключем до успіху все ж виявився талант дизайнера: його колекції допомогли підняти продажі аж на 34%.

Calvin Klein весна-літо 2018

Коли 2016 року Сімонса призначили креативним директором Calvin Klein, його першу колекцію очікували, як новий сезон «Гри престолів». Зате очікування повністю виправдало себе – під пісню Боуї Thisisnot America на подіумі з'являлися моделі в актуальному одязі в мінімалістичному стилі, як колись в 1990-х. За два роки роботи в американському фешн-гіганті Сімонсу вдалося зробити бренд національним надбанням, але як би не здавалося з самого початку, Раф і Calvin Klein парою не стали.

Раф Сімонс

Сімонс – відомий критик модного бізнесу. Він не раз негативно висловлювався про межі, в які великі компанії ставлять дизайнерів. Ще під час роботи в Dior він заявив, що мода стала занадто «попсовою»: «Можливо, було краще, коли мода була чимось більш елітарним. Сьогодні висока моди доступна для всіх». Сімонс завжди без страху транслював власне художнє бачення, а в тому ж Calvin Klein і зовсім не обмежували і не стримували його творчі пориви. Однак цифри показували падіння продажів, а Раф Сімонс, як би його не любила модна громадськість, знову опинився дизайнером камерним, не для кожного.

дизайнер · Dior · Jil Sander · Raf Simons · Calvin Klein ·

Ще в розділі Персона

Популярне