VOGUE UA CONFERENCE 2021FASHION & BUSINESS 9/09
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

ARTISANAL: традиції та майстерність у новій колекції бренду LITKOVSKAYA

02 жовтня 2020

У межах Тижня моди в Парижі український бренд LITKOVSKAYA представляє екологічну демікутюрну лінію ARTISANAL і мініфільм про її створення.

Свою екологічну демікутюрну лінію ARTISANAL бренд LITKOVSKAYA називає квінтесенцією ДНК марки. У ній майстри втілюють усі ключові цінності лейбла: оспівують традиції, віддають данину сучасності, будують міст між минулим і майбутнім, дають речам шанс на друге життя.

Колекція ARTISANAL поєднує в собі безліч елементів — обрізки тканин, вінтаж і залишки архівних колекцій, переосмислені й перетворені в новій формі поза часовими й трендовими межами. Всі моделі виготовлено вручну й у єдиному екземплярі, а виробничий процес почасти відбувається у віддалених карпатських селах, де майстрині вплітають старовинні ткацькі техніки в канву сучасного одягу. Наприклад, на створення куртки The Shirts йде близько 37 годин ручної роботи й 50 сорочок. Майстриня із села Чорна, що на Поділлі, розриває старі сорочки на тонкі нитки, щоб заново зібрати з них абсолютно новий модний об’єкт.

Основа ARTISANAL — традиційні українські килими «доріжка», перетворені на вбрання з кутюрним рівнем ручної роботи. Для їхнього створення одяг і тканину розбирають на нитки, які потім скручують у клубки пряжі, щоб виткати з них нове полотно на вісімдесятирічних дерев’яних ткацьких верстатах за старовинною технологією. Досвідчені майстрині з Карпат використовують ту ж техніку, що і їхні предки багато століть тому. Водночас творчо підбирають і поєднують нитки, тому кожен виріб виходить єдиним у своєму роді, з унікальним поєднанням кольорів і фактур.

Для LITKOVSKAYA немає нового або старого. Ця філософія лежить в основі лінії ARTISANAL: більше непотрібний одяг майстри розбирають на нитки й клаптики, надають йому інших форм і дарують шанс на нове життя. Для Лілії це екологічний спосіб «зазирнути у вічність», «вловити момент трансформації часу». Дотримуючи принципів екологічності та slow fashion, LITKOVSKAYA збереже лінію ARTISANAL позасезонною: вона міститиме кілька моделей, завжди доступних для індивідуального замовлення, а щосезону до неї додаватимуть нові дизайни.

LITKOVSKAYA · Украинские дизайнеры · Украинская мода ·

Ще в розділі Бренд

Популярне