VOGUE UA CONFERENCE 2021EARLY BIRD PRICE! До 1 червня
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Найвідоміші модні ідеї Мері Куант з архівів Vogue

08 квітня 2019

У лондонському музеї Вікторії і Альберта відкрили першу велику виставку, присвячену легендарній Мері Куант. У честь цього Vogue UA згадує її найбільш знакові модні винаходи.
 

Мері Куант у Лондоні, 1967

Коли 1955 року 21-річна Мері Куант відкрила свій магазин Bazaar у Лондоні, вона й не підозрювала, що збирається назавжди змінити світ моди, а саме: зробити зі свого імені культовий бренд, який охоплює все: від косметики до спідньої білизни. В автобіографії Quant by Quant вона згадувала, як постачала свій бутик «попурі з одягу і аксесуарів ... светрів, шарфів, головних уборів, прикрас і незвичайних речей», – поки післявоєнна нудьга, що царювала, не привела її до створення абсолютно новаторських дизайнів.

Мері Куант біля входу у свій магазин Bazaar, 1966

Однак вона не просто створювала комбінезони з квітковими принтами і плащі з вінілу. Саме її бутик змінив обстановку в роздрібній торгівлі і зробив її ім'я прозивним. «Ми хотіли не просто продавати речі, а й розважати людей», – писала Куант. Замість того, щоб оформлювати свою вітрину як і інші магазини в Челсі, Куант заповнювала вікна Bazaar сюрреалістичними інсталяціями: фотограф підвішений догори ногами, що знімає манекен; модель з справжнім омаром, що тягнеться за нею на повідку; і Harley Davidson, що виїжджає з яскравого золотого пакета.

Вертливий Лондон звернув увагу на моду і атмосферу в Bazaar. Через кілька місяців яскраві колготки, міні-спідниці і пластикові коміри Куант буквально змітали з полиць: «Снобізм вийшов з моди ... У наших магазинах ви побачите герцогинь, що штовхають друкарок, щоб купити одну і ту ж сукню». Тим часом, Bazaar став «свого роду перманентною коктейльною вечіркою», яка залишалася відкритою до пізньої ночі і служила центром для світської публіки і артистів «Челсі Сета» поряд з незліченними красотами молодіжного руху (youthquake).

Мері Куант і Александр Планкетт-Грін

1962 року Мері Куант з її чоловіком і діловим партнером Александром Планкетом-Гріном були сфотографовані в Bazaar для рубрики Young Ideas в Vogue. З тих пір роботи Куант з'являлися в журналі протягом багатьох років: від Твіггі в модній сукні космічної ери до її бачення майбутнього краси на рубежі 1970-х років.
 

выставка · юбки ·

Ще в розділі Бренд

Популярне