Інтерв’ю з Apache Crew – наймоднішими танцівниками України

29 травня 2017

Apache Crew, наймодніша танцювальна команда в країні, яка пройшла шлях від участі в телешоу до створення театру. 

«Відчуйте свого партнера! Де пристрасть? Де секс?» Так Анатолій Сачивко, хореограф і засновник Apache Crew, «виховує» своїх підопічних. У танцювальній студії Dside на Либідській гримить музика: сьогодні тут репетирують тридцятеро людей – більша частина команди Apache Crew. В залі спекотно, всюди спортивний одяг, кросівки, гімнастичні мати. Танцівники готують номер для Євробачення: під музику, написану спеціально для них вони ставлять міні-вистави про вуличну молодь, щоб показати усім, як танцюють на вулицях Києва. Високий блакитноокий Анатолій вимагає від танцівників пристрасті – на вулицях без неї ніяк. Пристрастей вистачає в наступній сцені, коли танцівники репетирують вуличну бійку: юнаки «літають» залом з дикими криками, а дівчата витанцьовують перед ними.  Надзвичайно хочеться пуститися в танок з ними.

"Мої однодумці не повинні бути схожі на мене. Нудно, коли всі танцюють однаково".

Apache Crew знає уся країна: вони – зірки кліпів Джамали, Монатіка, гурту Bahromа й інших артистів. Дружба Сачивко з Джамалою почалась ще в 2015-му році під час зйомок кліпу «Заплуталась», а минулого року Джамала довірила йому знімати кліп на пісню «1944», з якою співачка перемогла на Євробаченні. Вони поїхали в Карпати, на закинуту радіолокаційну станцію «Памір» високо у горах, на кордоні з Румунією, - і зняли там відео про плем’я, у якого сталося нещастя. Знімали у червні, і з +30 температура несподівано опустилась до +9: почалась злива, дороги розмило – Джамала каже, що це були найважчі зйомки в її житті. Але танцівники Apache Crew не розгубились: голодні й змерзлі, у мокрому одязі, три дні вони танцювали під дощем. «От тільки шкода, що у нас не було репетицій, - згадує Анатолій. Я бачив Джамалу вже в кадрі, але енергії в неї достатньо, тому зйомки були успішними».

У гурті Apache Crew півсотні людей, у кожного своя історія: Дмитро Щебет, переможець російського шоу «Танці з зірками», переїхав у Київ з Казахстану спеціально заради Apache Crew, а Марія Козлова з Самари роботу в команді поєднує з майстер-класами і гастролями по всьому СНД. Усі працюють в різних стилях: Щебет, приміром, танцює тільки брейк-данс, Козлова – вакінг. «Підбираючи команду, я точно знав, мої однодумці не повинні бути схожими на мене. Нудно, коли всі танцюють однаково», - пояснює Сачивко.

Анатолій впевнений: крутий танцівник – це вільний танцівник. Він з чотирьох років займається танцями, а потім, як це часто буває, коли тобі 14, трапляється «внутрішній бунт» - і він пішов у сучасний танець. В київській танцювальній студії Myway він перепробував десятки жанрів – «щоб розпружитись і стати гнучкішим». В 19 років потрапив на шоу «Танцюють всі» на каналі СТБ, де феєрично танцював усе – від джазу й рок-н-ролу до вальсу й румби. Став фіналістом, отримав декілька пропозицій, від продюсерів СТБ, але усім відмовив, бо йому «не подобається підлаштовуватись під аудиторію». Зібрав кращих танцівників і в 2014-му заснував Apache Crew – танцювальну команду, яка моментально стала наймоднішою в країні. Танцівники знімаються в рекламних кампаніях українських брендів (у минулому році, наприклад, брали участь у проморолику Syndicate Original, а місяць тому – в кампейні Litkovskaya), їздять на гастролі з музикантами, ставлять хореографію для українських артистів. Але, переконаний Анатолій, це ще не межа. «Хочеться чогось складнішого, аніж вивчити хореографію і повторювати її протягом місяця на гастролях». 

«Крутий танцівник – вільний танцівник»

Тому сьогодні у Apache Crew дві цілі: відкрити свій театр і розвивати перформативне мистецтво в Україні. У цьому році Анатолій Сачивко і Apache Crew поставили дві вистави – Megapolis та This Is Jazz Jam – і проїхались з ними всією Україною. Але виставам потрібен базис і зараз головне знайти приміщення для театру, де Apache Crew розпочнуть репетиції нової вистави, прем’єру якої обіцять вже цього року. 

Текст: Дар'я Слободяник

Фото: Саша Маслов

Стиль: Анна Гришенко

Помічник стиліста: Соня Циганкова

Зачіски та макіяж: Manyashka

Асистенти фотографа: Микита Лисенко, Ярослав Дворнік

Читайте також:

Великая красота: интервью с Сергеем Полуниным

Что слушать: 8 треков для выходных

Ще в розділі Театр

Популярне