RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Хореограф Вейн Макгрегор представить в Україні сенсаційний балет

24 грудня 2019

29 і 30 березня культовий британський хореограф Вейн Макгрегор представить у Києві «Автобіографію» – одну з найкращих його постановок.

Протягом 25 років творчої кар'єри британський хореограф і режисер Вейн Макгрегор за допомогою хореографії досліджує життя і можливості просторового руху. Вважають, що саме він у ХХ столітті змінив вигляд сучасного танцю.

2006 року він став запрошеним хореографом-резидентом королівського балету «Ковент-Гарден» і першим адептом стилю контемпорарі. Макгрегор ставить хореографію для провідних балетних труп світу: Паризької опери, NDT, NYCB, Ла Скали, Великого Театру. Він експериментує зі сплетінням жанрів і дослідженням нових територій – від постановок для драматичного театру, опери і кіно («Гаррі Поттер і келих вогню», «Фантастичні звірі і де їх шукати», «Легенда про Тарзана») до відеокліпів (Radiohead, Thom Yorke, The Chemical Brothers) і тижнів мод. 2011 року Макгрегор став кавалером Ордену Британської імперії за заслуги в царині танцю.

2017 року в напрацюваннях танцюриста з'явився балетний спектакль під назвою «Автобіографія» – абстрактне міркування про життя і творчість за межами часу. В центрі уваги хореографа – тіло, яке виступає архівом, створеним з хореографічних портретів, міцно пов'язаних науковим розшифруванням власного геному автора-постановника.

Головна особливість балету «Автобіографія» полягає в тому, що він постійно оновлюється; порядок танцювальних номерів алгоритмічно зібраний з 23-х хореографічних епізодів, які по-різному розкриваються на кожній виставі.

балет ·

Ще в розділі Театр

Популярне