Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 вистав про кохання, які можна подивитися в Києві

08 лютого 2022

Про те, якою різною буває любов — самовідданою і пристрасною, нерозділеною і жорстокою, сліпою або відданою — пишуть книги, знімають кіно і ставлять вистави. Напередодні Дня всіх закоханих ми вибрали п’ять прекрасних вистав про різну любов, які можна подивитися в київських театрах.

«Близькість»

12 лютого в Театрі на Лівому березі

Письменник Дан закоханий у стриптизерку Алісу, хоча не проти закрутити роман з фотографкою Ганною. Водночас зворушливий «мачо» Ларрі стає бойфрендом Ганни, однак зустрічається і з Алісою. І ніхто з них не здатний розібратися у своїх почуттях та остаточно визначитися, з ким він хоче залишитися. Якщо ви дивилися фільм «Близькість» з Наталі Портман, Джудом Лоу, Джулією Робертс і Клайвом Овеном, то цей сюжет напевно вам знайомий. Популярну п’єсу Патріка Марбера про любовний чотирикутник на театральній сцені втілила режисерка Тамара Трунова, одна з найяскравіших українських героїнь в українському театрі. Відверта історія про сучасні стосунки (і про кохання, звісно) — ось про що ця вистава.

STEREO

13 і 14 лютого на стадіоні «Спартак»

Постанова, мабуть, найнезвичайнішого київського театру — uzahvati. Вистави uzahvati проходять не в театральному залі, а на стадіонах, у торгових центрах і просто на вулиці. Їхня мета — подарувати новий емоційний досвід глядачеві, який у процесі на 100 відсотків залучається в дію. Stereo — вистава не про кохання, а про стосунки чоловіка й жінки, в яких є місце дуже різним почуттям. Придбавши квиток, будьте готові до незвичайного досвіду: разом зі своєю парою ви приходите на стадіон, де впродовж 60 хвилин вам пропонують по-новому поглянути на стосунки й себе в них, прислухаючись до голосу в навушниках і виконуючи певні дії. Команда uzahvati розповідає, що драматургія STEREO ґрунтується на 35 інтерв’ю реальних пар, які відкрили секрети своїх стосунків.

«ІН∙ШІ»

12 лютого в театрі «Золоті ворота»

Щодня ми чуємо й бачимо багато історій з життя різних людей, одні проходять повз нас, інші залишаються з нами. Щодня ми бачимо ІНШИХ і не знаємо, чи є серед нас місце для них? «ІН∙ШІ» — найнезвичайніший спектакль у нашій добірці: у театрі його називають «сторітелінг-концертом». Проєкт створений у межах лабораторії театру і являє собою перформанс про ідентифікацію кожної людини, пошук себе і свого місця у світі — і, звісно, про кохання. Над виставою працювала режисерка з Литви Андра Каваліускайте.

«Ромео і Джульєтта»

13 лютого в Національній опері

«Ромео і Джульєтта» — один з найбільших балетів не тільки Сергія Прокоф’єва, а й узагалі в історії XX століття, і якщо ви почули цьому музику одного разу, то навряд чи забудете. Прокоф’єв написав музику до трагедії Шекспіра в 1935—1936 роках, і вважається, що після всіх спроб створити балет «Ромео і Джульєтта» саме Прокоф’єву вдалося передати драматизм, закладений драматургом. 12 лютого на сцені Національної опери партії Ромео і Джульєтти виконають одна з найяскравіших і найхарактерніших артистів театру, солістка Юлія Москаленко і соліст Владислав Ромащенко. Ті, хто в останні місяці спостерігав за Юлією Москаленко в «Лебединому озері» і «Вечорах на хуторі біля Диканьки», напевне не відмовлять собі в насолоді побачити балерину в трагічній партії.

Кармен.TV

13 лютого

Театр «Київ Модерн-балет» славиться яскравими, дотепними сучасними постановами. Кармен у цій виставі — героїня телефільму, в якому все йде своїм звичаєм: яскрава жіноча бійка, перше вбивство, арешт, Кармен вибирає Хозе для власного порятунку, спокуса, втеча, передбачення смерті, поява зіркового суперника, шалені ревнощі. У 2006 році вистава Раду Поклітару здобула відразу дві театральні премії «Київська пектораль».

Ще в розділі THEATRE

Популярне