RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Ната Жижченко започаткувала поетичний відеопроєкт

25 лютого 2021

Ната Жижченко, фронтвумен групи ONUKA, запустила поетичний відеопроєкт під назвою «Хрестоматія», у межах якого декламуватиме улюблені вірші.

Ната Жижченко

Проєкт дістав назву «Хрестоматія» з двох причин: через етимологію слова (з давньогрецької chrestos — корисний і mathono — вивчаю, дізнаюся) і через його символічність. «Хрестоматія — добірка художніх творів чи наукових праць, призначена для пізнавальних цілей. Я зібрала свою хрестоматію, ґрунтовану на власному досвіді, інтересах і вподобаннях», — розповідає Ната.

Ната Жижченко

«Якщо архітектура — це застигла музика, то поезія — це застигла емоція. У поезії дуже складно ошукати читача або слухача. — каже Ната. — У цьому проєкті зібрані вірші, які викликали в мене сильні почуття, які стали знаковими для літератури. Серед них є вірші, які просто класно звучать, є абсолютно артхаусні, є вірші з дитячих ансамблів, а є й такі, що я читаю на сцені між піснями. Тож у „Хрестоматії“ вимальовується літературна картина мого особистого світу».

Кожен з вибраних віршів Ната читає на різних локаціях, які резонують зі змістом твору. Вірші самі знаходять собі місце за різними критеріями: за знаковістю, протилежністю чи навіть алюзіями.

Проєкт дебютує з віршем «Сафо» Лесі Українки 25 лютого — у день 150-річчя від дня народження легендарної української поетеси. «Леся Українка — дійсно гарна людина, сильна, вольова, трагічна жінка. Вона — стрижень, кремінь, — розповідає Ната. — Я вибрала «Сафо», тому що мені подобаються її перші цикли. Ті вірші про маму й про кохання досить маловідомі, але дуже ніжні та чуттєві. І звучать так, наче написані сьогодні».

музыканты ·

Ще в розділі Музика

Популярне