VOGUE UA CONFERENCE 2021FASHION & BUSINESS 9/09
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 стильних кліпів режисера Алана Бадоєва

10 січня 2021

Сьогодні, 10 січня, своє 40-річчя святкує Алан Бадоєв один з найуспішніших кліпмейкерів в Україні. Бадоєв легенда українського шоу-бізнесу. В його портфоліо понад 500 кліпів, відзнятих за 15 років, співпраця з першим ешелоном музикантів Східної Європи від Тіни Кароль до ONUKA, один повнометражний і кілька телевізійних фільмів. Також Алан успішний продюсер: сьогодні він займається розвитком музикантів Макса Барських та TAYANNA. Світ моди теж близький Бадоєву: так, у 2017 році він став постановником показу LITKOVSKAYA в рамках Паризького Тижня моди.

Алан Бадоєв у зйомці Vogue Man UA

Секрет його успіху простий і складний водночас за словами самого Бадоєва, це працьовитість і дух свободи. В інтерв'ю Vogue Man UA у 2020 році Бадоєв зізнався: «Я завжди почувався вільним, тому що знав, що не вписуюся в загальну систему координат. А коли ти не вписуєшся, рано чи пізно це звільняє тебе від необхідності подобатися системі. По-справжньому впевнено я почувався років до тридцяти. До цього я працював цілодобово, а потім подумав: секундочку, треба дізнатися, що сьогодні взагалі за вікном весна чи осінь».

У день народження кліпмейкера vogue.ua згадав найстильніші кліпи, зняті Аланом Бадоєвим.

"Ніченька", Тіна Кароль

Коли в інтерв'ю Алана Бадоєва запитують про переломні кліпи в його кар'єрі, в його відповідях завжди фігурує відео на пісню "Ніченька" Тіни Кароль, відзняте в 2006 році. Мабуть, найвідвертіша, найеротичніша і водночас найзворушливіша робота як у творчості співачки, так і в кар'єрі самого Алана Бадоєва. Референсом для кліпу став фільм "Фотозбільшення" Антоніоні.

"Квітка і ніж", Віа Гра

Відео "Квітка і ніж" не перша співпраця Алана Бадоєва і групи "Віа Гра", але одна з найкрасивіших і найкінематографічніших. Кліп знято в 2007 році.

"Лий, не шкодуй", Макс Барських

"Лий, не шкодуй" одна з нових яскравих робіт Алана Бадоєва і Макса Барських. Сам режисер називає її маніфестом, в якому "виступає проти соціальних суджень і закликає глядача до свободи самовираження". Кліп натхненний естетикою Studio 54, де свого часу збиралися зірки музики, кіно та моди, від Енді Ворхола до Елізабет Тейлор. Для того, щоб створити феєрію в цьому кліпі, Алану Бадоєву знадобилося 40 акторів,  понад 50 костюмів, 200 квадратів декорації, піротехніка, акробатичні трюки, 40 годин зйомки і бюджет у 180 тисяч доларів.

STRUM - ONUKA

Дуже цікава колаборація Алана Бадоєва і групи ONUKA. Трек Strum присвячений екологічній тематиці зокрема, необхідності переробляти сміття, і саме тому за задумом Бадоєва знімали відео в екстремальних умовах на величезному сміттєзвалищі у Підгірцях. Попри все, кліп бездоганно гарний, і це лише підсилює ідею. "Естетика кліпу для мене була зрозумілою відразу, як тільки з’явилася ідея, розповідає Алан. Я хотів підкреслити красу того місця, де люди створили звалище, і перетворити на арт-об'єкт сміттєві пакети, розкидані на бездоганно зеленому полі".

"За Фрейдом", Макс Барських

«За Фрейдом» великий проєкт Макса Барських 2013 року, що складається з однойменного студійного альбому і семи відео-кліпів, знятих Аланом Бадоєвим. Альбом музикант позиціонував як дуже інтимний, написаний на основі його щоденникових записів. Такий же інтимний прийом використовував і Бадоєв для відеоробіт замість традиційних для сьогоднішнього Барських запальних танців і кітчевих, яскравих образів ми бачимо самотнього ліричного героя, який не боїться показувати свою слабкість

.

музыканты ·

Ще в розділі Музика

Популярне