Натомлені сонцем: 5 фільмів для літнього настрою

31 липня 2018

До кінця літа ще цілий місяць, а це означає, що провести його треба особливо активно, цікаво і красиво. Vogue.ua вибрав п'ять фільмів, герої яких насолоджуються сповна цього літа, і надихають зробити так само.

Римські канікули, 1953

"Римські канікули" – перший фільм, який спадає на думку при згадці про літо. Класика жанру, чорно-біла романтична історія з Одрі Хепберн у головній ролі, яка принесла їй і першу статуетку "Оскар".

Кадр з фільму "Римські канікули", 1953

"Римські канікули" – це історія про молоду принцесу Анну, яка приїжджає в Рим з офіційним візитом під час європейського турне. Королівське життя їй набридло, адже її дні розписані по хвилинах: прийоми, інтерв'ю, журналісти. В одну ніч Анна вирішує порушити всі правила і втікає від своїх охоронців. Випадкова зустріч з американським репортером Джо Бредлі дарує юній дівчині безліч вражень і новий досвід.

Кадр із фільму "Римські канікули", 1953
Великий сплеск, 2015

Фільми італійського режисера Луки Гуаданьїно часто сповнені неймовірної літньої атмосфери, в якій хочеться розчинитися. "Великий сплеск" – не виняток.

Кадр з фільму "Великий сплеск", 2015

За сюжетом стрічки популярна рок-зірка Маріанна Лейн, яку зіграла Тільда Свінтон, їде у відпустку зі своїм коханим Полом на південь Італії. Вони сподіваються провести відпочинок удвох, насолодитися тишею, подалі від суєти міста, журналістів і шанувальників. Але їх спокій порушує несподіваний приїзд старого друга і його юної доньки.

Кадр з фільму "Великий сплеск", 2015
Талановитий містер Ріплі, 1999

Психологічний трилер, знятий за однойменним романом Патриції Гайсміт, розповідає про молодого музиканта Томе Ріплі (Мет Деймон), справжній талант якого – імітувати людей, їх емоції і поведінку. Він проникає на вечірку впливових людей в ролі учня Прінстона, де знайомиться з батьком Дікі Грінліфа (Джуд Лоу), який виїхав з Нью-Йорка до Італії і живе там безтурботним життям зі своєю дівчиною Мардж (Гвінет Пелтроу).

Кадр з фільму "Талановитий містер Ріплі", 1999

Батько Дікі заплатить Ріплі, якщо той переконає сина повернутися в Америку. Більшу частину фільму режисер Ентоні Мінгелла зняв в Італії. Море, пляжі, безтурботний час, вечірки і веселощі – все це про літо.

Кадр з фільму "Талановитий містер Ріплі", 1999
Римські пригоди, 2012

Легка комедія Вуді Аллена показує чотири різні і не пов'язані між собою сюжетні лінії. Всі герої не знайомі один з одним, але з усіма ними відбуваються кумедні романтичні історії. Єднальними ланками фільму є два моменти – літо і Рим.

Кадр з фільму "Римські пригоди", 2012

У головних ролях: Пенелопа Круз, Джессі Айзенберг, Еллен Пейдж і сам Вуді Аллен, який любить грати у власних фільмах.

Кадр з фільму "Римські пригоди", 2012
Називай мене своїм ім'ям, 2017

Ще один фільм Луки Гуаданьїно присвячений літу. "Називай мене своїм ім'ям" не тільки відкрив зірку Тімоті Шаламе широкому колу глядачів, а й показує ідеальне літо, наповнене забороненою любов'ю.

Кадр з фільму "Називай мене своїм ім'ям", 2017

Фільм розповідає історію про 17-річного юнака Еліо Перлмане, який 1983 року знайомиться з 24-річним ученим на ім'я Олівер. Вони закохуються одне в одного, а їх відносини мало-помало розвиваються на тлі натомленої сонцем Ломбардії.

Кадр з фільму "Називай мене своїм ім'ям", 2017

Ще в розділі Кіно

Популярне