RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Режисер Кері Фукунага — про фільмування стрічки «Не час помирати» і нового Бонда

24 вересня 2021

Вже з 30 вересня в українському прокаті можна побачити фільм «Не час помирати» — 25-ту ювілейну частину бондіани. Про те, чи зміг новий режисер бондіани Кері Фукунага, який змінив на цій посаді Денні Бойла, винайти нового Джеймса Бонда — читайте в нашому матеріалі.

Чим новий Бонд відрізняється від попередніх

44-річний американський режисер Кері Фукунага («Справжній детектив», «Маніяк») доєднався до сім’ї агента 007 у знаковий момент. Цей 25-й фільм в історії франшизи й саме він стане останньою появою Деніела Крейга в ролі британського шпигуна. Отже, як надати фільму, та й самому Бондові, нового відтінку?

Для Фукунаги це означало ось що: передусім уникати таких очевидних рішень, як «розважмо глядачів вибухами» і «не турбуватимемося про сюжет». Фукунага каже, що вчинив геть навпаки — зосередився на сюжеті й внутрішньому світі персонажів. «Я дбаю про своїх персонажів. Мені хотілося поглибити внутрішній світ Бонда й вивчити його пріоритети в середньому віці. Для цього я звернувся до свого життя. Упродовж усієї історії у фільмі є елементи моїх переживань і почуттів». Особистих матеріалів не бракує. Фукунага хотів бути пілотом, поки його зір не погіршився; прагнув стати професійним сноубордистом, поки не зламав коліна — насправді саме під час травми він розвинув свої навички письменства. Кілька змін по тому (включно з роботою стилістом) він вступив до кіношколи у віці 24 років і став режисером. Серед найвідоміших його проєктів — гіт HBO «Справжній детектив» з Метью Макконагі.

Про те, як Кері Фукунага потрапив до проєкту

Робота над стрічкою почалася ще у 2016, і тоді продюсери пропонували Сему Мендесу, режисерові супергітових частин бондіани «007 Координати „Скайфолл“» і «007 Спектр», працювати далі над франшизою. Він відмовився — і після на цю роль розглядали і Крістофера Нолана, і Дені Вільнева. Перший відмовився, другий знімав «Дюну», і в результаті режисером проєкту став Денні Бойл, відомий за фільмами «На голці» і «Мільйонер з нетрів». Але 2018 року Бойл вибув з проєкту — за чутками, через розбіжності з Деніелом Крейгом.

«Коли я дізнався, що Бойл вибув з проєкту, то написав Барбарі, продюсерці фільму, електронною поштою й запитав, чи є шанс поговорити про це? Вона відразу ж відповіла, і ми призначили наступного тижня зустріч. У мене не було презентації або чогось подібного, я просто запитав їх, що їм потрібно, а що не працює... Так усе й сталося».

Про сценарій

«Мій Бонд не обов’язково має бути найкращим у світі... Я прагну до чогось, що зачіпає людей, б’є в саме серце», — сказав Фукунага в інтерв’ю британському Vogue.

Для цього режисер залучив для роботи над картиною нового сценариста. Нею стала Фібі Воллер-Брідж — та сама відома британка, яка взяла  «Еммі» за гучні серіали «Погань» і «Вбиваючи Єву». Фібі працювала зі сценарієм, який Фукунага написав разом з Нілом Первісом і Робертом Вейдом — сценаристами кожного фільму про Бонда з 1999 року. Її завданням було осучаснити Бонда й зробити його живим, справжнім чоловіком, а ще — зробити жіночих персонажів більш справжніми й менш картонними. «Так, бондіана — це досить типова історія про білого чоловіка-шпигуна в цьому світі, але ви маєте бути готові докласти всіх зусиль, щоб зробити жіночі персонажі чимось більшим, ніж просто гарною вигадкою», — коментує Фукунага.

Про роботу з Деніелом Крейгом

Фукунага визнає, що його два найулюбленіші фільми про Бонда — це «Казино „Рояль“» Мартіна Кемпбелла і «Таємна служба Її Величності» Пітера Р. Ганта. Коли він почав роботу над стрічкою «Не час помирати», то відчував «величезну свободу в переосмисленні персонажа. Всі Бонди схожі один на одного, але Бонд Деніела Крейга здається мені особливим. Найпрекрасніше в ньому те, наскільки він грубіший, брутальніший і водночас із цим задумливий. Мені більше імпонує цей Бонд».

«Для мене, як письменника й режисера, було важливо заново відкрити для себе Бонда. Де він тепер? Ким він став після п’яти років на пенсії? — каже режисер Кері Фукунага. — Я думаю, зараз Джеймс Бонд подібний до пораненої тварини, що бореться зі стереотипом навколо образу 007. Світ змінився, правила вже не ті, що були раніше, і Бонду потрібно адаптуватися до нового часу».

За матеріалами vogue.co.uk

Ще в розділі Кіно

Популярне